پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰

سالن اجتماعات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به نام زنده یاد دکتر لطفی نامگذاری شد

آیین افتتاح

با اقدام قابل تأمل و ستودنی دکتر اصغر مکارم ریاست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یکی از سالن های اجتماعات دانشگاه بنام پزشک خیر و خوشنامی که شصت و پنج سال پیش در این منطقه خدمات شایانی به مردم جنوب کرمان داشته است و با گذشت این همه سال همچنان خدمات و اقدامات و بخصوص کمک های ایشان به مردم در اذهان باقی مانده است به عنوان اولین و تنها پزشکی که در جیرفت آن زمان حضور پیدا کردندبنام زنده یاد دکتر فتح الله لطفی نام گذاری شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، آیین افتتاح سالن اجتماعات زنده یاد دکتر فتح الله لطفی چهارشنبه ۲۸ مهرماه  با حضور دکتر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،معاونین و تعدادی از مسئولین در محل ساختمان معاونت درمان برگزار شد.

زنده یاد دکتر لطفی بنیانگذار اولین بهداری و مرکز درمانی در شهرستان جیرفت بود،  که این مرکز در منزلی که برای سکونت وی در نظر گرفته بودند  ، قرار داشت.

و در پایان  این افتتاح از خانواده زنده یاد دکتر فتح الله لطفی با اهدای لوح، تقدیر وتشکر به عمل آمد.

گفتنی است معاونین توسعه، درمان ، فرهنگی دانشجویی و جمعی از پزشکان قدیمی و رواسای نظام پزشکی جنوب کرمان در این آیین حضور داشتند.

زنده یاد دکتر فتح الله لطفی ، در سوم مرداد ۱۳۰۳ (در شهر قدیمی و کهن یزد، شهر مردمان سختکوش و متدین و بادگیرها و قناتها) در خانواده ای محترم متولد شد و پرورش یافت . بعد از اتمام دوره متوسطه در دانشکده پزشکی تبریز قبول شد و با امتیاز ممتاز بودن در بین سایر دانشجویان بعد از ۳ سال به دانشکده پزشکی دانشگاه تهران انتقال و تا پایان دوره پزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل و در سال ۱۳۳۳ موفق به اخذ مدرک پزشکی شدند و در این دوران فرماندار وقت جیرفت ، در وزارت بهداری به دنبال پزشک برای جیرفت بودند.

در نتیجه با توجه به پیگیری های انجام شده دکتر لطفی با همسرش عازم جیرفت و مشغول به خدمت به مردم شدند و در پایان پنجاه سال خدمت شبانه روزی و صادقانه به مردم این منطقه عمر شریفش پایان یافت و مردم قدرشناس این منطقه را در مرگ خویش سوگوار کرد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.