دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه گناباد

تخصص بدون تعهد برای جامعه مفید نیست

ضیافت اندیشه گناباد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در افتتاحیه نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه، بر لزوم تربیت نسلی متخصص و متعهد تاکید کرد و گفت:  تخصص بدون تعهد برای جامعه نمی‌تواند مفید باشد. 

به گزارش مفدا گناباد، مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در افتتاحیه نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه، بر لزوم تربیت نسلی متخصص و متعهد تاکید کرد و گفت:  تخصص بدون تعهد برای جامعه نمی‌تواند مفید باشد.

حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب با اشاره به کلامی از امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر لزوم شناخت و معرفت برای انجام کامل هر اقدام و حرکتی، گفت: مهمترین علت تفاوت رفتار انسان‌ها در اعمالی که انجام می‌دهند، تفاوت در معرفت و جهان بینی آنها است.
وی افزود: تربیت نسل جوان در حوزه‌های آموزشی و مذهبی، از مهمترین رسالت های اساتید در دانشگاه‌ها است و اگر بتوانند جهان بینی و معرفت دانشجویان را  بر مبنای حق تقویت کنند، دانشجویان و تحصیل کردگانی تربیت می شوند که با خدمت صادقانه به مردم و نظام مایه افتخار جامعه خواهند شد.
صادقی‌نسب اظهار داشت: فراگیری علم، موجب تخصص دانشجو می‌شود و ایمان، این تخصص را جهت می‌دهد، بنابراین اساتید باید با توجه به هر دو موضوع علم و معرفت، در تربیت نسلی متخصص و متعهد تلاش کنند، چرا که تخصص بدون تعهد نمی‌تواند برای جامعه مفید باشد.
حجت الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این خصوص افزود: برگزاری دوره‌های ضیافت اندیشه اساتید نیز برای دستیابی به این هدف طرح‌ریزی شده است که امیدواریم بتواند به استادان دانشگاه برای پرورش متعالی‌تر دانشجویان و در نتیجه انجام خدمتی ماندگار برای کشور کمک کند.
وی در پایان از تعهد اساتید دانشگاه علوم پزشکی گناباد و علاقه آنان به معرفت افزایی بیشتر قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.