یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

برگزاری جلسه هم‌اندیشی بررسی چالش‌ها و مشکلات صدور گواهی ولادت معاونت درمان

جلسه

جلسه هم‌اندیشی بررسی چالش‌ها و مشکلات صدور گواهی ولادت با حضور دکتر علی گنجعلی خان مدیر درمان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران،  معاونت درمان، جلسه هم‌اندیشی به‌منظور بررسی چالش‌ها و مشکلات صدور گواهی ولادت ویژه مسئولین بلوک زایمان و ماماها و مسئولان صدور گواهی ولادت بیمارستان‌ها تابعه و با حضور دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان؛ الهه خالو نظری مسئول اداره مادر نوزاد و مامایی؛ زینب اسماعیل‌زاده کارشناس ترویج زایمان طبیعی و ناباروری و سایر اعضا چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۹۹ برگزار شد.

 در ابتدای جلسه گزارشی در ارتباط با مفاد آیین‌نامه ثبت‌احوال در خصوص صدور گواهی ولادت برای نوزادان ایرانی، اتباع خارجی، رحم اجاره‌ای و مادران بدون هویت قانونی، صدور گواهی مهلت قانون صدور گواهی ولادت، قانون تخلفات جرائم و مجازات‌های مربوط به اسناد محلی و شناسنامه ارائه شد.

دکتر گنجعلیخان گفت: ما قصد داریم تا با تعامل با وزارت بهداشت و سازمان ثبت‌احوال دستورالعمل مکتوب را تدوین کنیم تا پاسخگوی مشکلات موجود در صدور گواهی ولادت باشد.

وی افزود: لازم است جلساتی با سازمان ثبت‌احوال، استانداری و اداره اتباع برگزار شود تا بتوانیم پاسخگوی مشکلات موجود باشیم و در سطح کشور اولین دانشگاهی باشیم که توانستیم مسائل مربوط به صدور گواهی ولادت را پیگیری کرده و در بخشنامه‌ای به بیمارستان‌ها ابلاغ کنیم.

 خالو نظری گفت: هدف از برگزاری این نشست ارائه و یادآوری آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها مدونی است که اجرای آن‌ها در بیمارستان الزامی است و باید یکسان‌سازی شود. همچنین تمامی مشکلات و چالش‌های موجود را شناسایی و پس از پیگیری‌های لازم پاسخگوی آن‌ها باشیم.

در ادامه جلسه مهمانان به بیان چالش موجود در صدور گواهی ولادت پرداختند و موضوعاتی چون احراز اصالت مستندات برای صدور گواهی ولادت برای افراد بدون هویت و بی‌خانه‌مان و اتباع خارجی که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور شده‌اند و بدون مدارک هویتی هستند مطرح شد.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.