یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

شورای آموزش پزشکی اعلام کرد؛

نتایج آزمون‌های دانشنامه پزشکی بازبینی شد/ افزایش درصد قبولی

نتایج آزمون‌های دانشنامه پزشکی بازبینی شد/ افزایش درصد قبولی

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کرد: نتایج آزمون‌های دانشنامه پزشکی با نهایت مساعدت بازبینی شد و درصد قبولی در آزمون کتبی و شفاهی افزایش قابل ملاحظه‌ای یافت.

به گزارش مفدا، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در اطلاعیه نتیجه بازبینی نتایج شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی را اعلام کرد.

آزمون‌های کتبی و شفاهی سی و پنجمین دوره گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی و شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی در در روزهای ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه به صورت الکترونیک در مراکز کلان مناطق آمایشی علوم پزشکی برگزار شدند.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کرد: «پس از برگزاری آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی، این دبیرخانه، سه هدف: تضمین صحت، ایجاد شفافیت و تامین مساعدت اعضای بوردها را مورد پیگیری قرار داد.

در این راستا کلیه مستندات آزمون، به ویژه در زمینه آزمون شفاهی (PMP, KFP, KF) و به طور خاص مواردی که مورد اعتراض قرار گرفته بود، مورد بررسی دقیق قرار گرفته و از صحت ثبت پاسخ ها و تصحیح انجام شده، اطمینان حاصل شد. در زمینه شفافیت، پاسخنامه آزمون کتبی کلیه داوطلبان به همراه کلید نهایی در سایت بارگزاری شد.

برای دستیابی به توافق هیات ممتحنه دانشنامه جهت تسهیل در پذیرش اعتراضات و مساعدت در نمرات آزمون های کتبی و شفاهی نیز حداکثر مساعی بکار رفت که در نتیجه افزایش قابل ملاحظه ای در درصد قبولی در آزمون کتبی و شفاهی حاصل شد.»

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی در ادامه این اطلاعیه برای فارغ التحصیل رشته های تخصصی و فوق تخصصی در زمینه خدمت به بیماران دردمند و ایفای نقش موثر در نظام سلامت تحت توجهات پروردگار متعال آرزوی موفقیت کرده است.

به گزارش مهر، آزمون های کتبی و شفاهی سی و پنجمین دوره گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی و شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی در در روزهای ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه برگزار شده اند.

در سی و پنجمین دوره گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی ۴۰۹ داوطلب و در شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی ۴ هزار و ۵۵۷ نفر شرکت کرده بودند.

آزمون های دانشنامه بالاترین سطح آزمون های کشوری در گروه علوم پزشکی است.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.