یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

شورای دانشجویی طلایه داران معروف تشکیل شد

جهاندار

همزمان با تشکیل شورای دانشجویی طلایه داران معروف؛ اولین جلسه این شورا با هدف احیای فرهنگ فریضه ای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشکیل شد.

به گزارش مفدا کاشان، محمدجهاندار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "جوانان در محیط خودشان امربه معروف و نهی از منکر کنند و امر به معروف و نهی از منکر جزء مهمترین مسائل است که باید جوانان به آن اهتمام کنند" از تشکیل شورای دانشجویی طلایه داران معروف خبرداد.

وی اضافه کرد: پس از اینکه سامان دهی کمیته ها و شوراهای معاونت فرهنگی دانشجویی در دستور کار قرار گرفت؛ یکی از شاخصه های مهم شورای امر به معروف و نهی از منکر شاخه ی دانشجویی بود که با طرح دغدغه با دانشجویان دانشگاه و با هدف بهره برداری از ظرفیت های بالقوه و بالفعل علمی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در راستای ترویج فرهنگ تذکر لسانی و همچنین فراهم آوردن زمینه مناسب به منظور گسترش فضای معنوی و رشد فضایل اخلاقی و حاکمیت بخشیدن به ارزش های اسلامی در پرتو عمل به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه گفت: در راستای احیاء و اجرا تکلیف الهی امر به معروف و نهی از منکر دانشجویان، دانشگاه ها نقش سازنده ای داشته و می توانند در توسعه و نهادینه کردن فرهنگ نقد و نقدپذیری، تذکرلسانی، تذکر پذیری و ارتقاء مسئولیت اجتماعی حضور خود را به منصه ظهور برسانند.

لازم به ذکر است اولین جلسه شورای دانشجویی طلایه داران معروف در تاریخ 1400/07/25 همزمان با نماز صبح در خوابگاه دانشجویی محتشم و با حضور مدیر فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین ابن علی و اعضای شورای دانشجویی طلایه داران معروف برگزار شد.

اعضای هسته طلایه داران معروف از میان دانشجویان  علاقمند و باانگیزه انتخاب و حکم مسئولیت دبیر این هسته توسط رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه صادر می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.