شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

آنچه در نخستین پنج شنبه‌های روان شناسی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گذشت؟

پنج شنبه های روان شناسی

نخستین پنج شنبه‌های روان شناسی در سال جدید با موضوع معنای زندگی و حال خوب باحضور دکتر جواد غفوری نسب و با استقبال دانشجویان برگزار شد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ارتباط با برگزاری نخستین پنج شنبه‌های روان شناسی در سالجاری گفت: دراین لایو اینستاگرامی دکتر جواد غفوری نسب بر روی معنادار زندگی و اهمیت ارزش ها در زندگی تمرکز شد. انسان های بدون راهنمایی و نقشه راه مسیر زندگی خود را گم میکنند.

مجتبی رنجبری افزود: در این لایو از سه روش ذیل برای معنا جویی برای بشر تاکید شد.

    با خلق یک اثر یا انجام یک عمل.
    با تجربه‌ی چیزی یا مواجه شدن با کسی.
    با نگرشی که ما نسبت به رنج غیر قابل اجتنابمان داریم.

رنجبری اضافه کرد: در این لایو به این سوال اساسی پاسخ داده شد که  چگونه می‌توانید از اصول معنادرمانی برای کیفیت زندگی روزمره‌ استفاده کنید؟

چیزی خلق کنید. درست همانطور که فرانکل پیشنهاد داد، خلق چیزی (مانند یک اثر هنری) به شما حس هدف‌دار بودن می دهد و می‌تواند به زندگی شما معنا ببخشد.
روابطتان را توسعه دهید. ماهیت حمایتی صرف زمان با دیگران به شما در رشد بیشتر حس معناداری در زندگیتان کمک خواهد کرد.
هدفی را در درد و رنجتان پیدا کنید. اگر اتفاق بدی را تجربه می‌کنید تلاش کنید هدفی را در آن پیدا کنید. حتی اگر این کار کمی فریب ذهنی باشد به شما کمک خواهد کرد. برای مثال، اگر یکی از اعضای خانواده‌تان برای بیماریش اقدام به معالجه‌ی پزشکی می‌کند، هدفتان را بر این بگذارید که برای حمایت از او در کنارش خواهید بود. درک کنید که زندگی منصفانه نیست. هیچ کس به شما امتیاز نمی‌دهد و شما لزوما با یک دسته ورق منصفانه بازی نمی‌کنید. با این حال، زندگی همیشه حتی در بدترین شرایط هم می‌تواند معنایی داشته باشد.

وی یادآور شد: آزادی برای یافتن معنا یکی از مباحثی است که در این لایو بررسی شد. به یاد داشته باشید که همیشه آزاد هستید تا برای وضعیت فعلی زندگیتان معنایی را در نظر بگیرید. هیچ کس نمی تواند این آزادی را از شما بگیرد و انسان ها مسئول این آزادی هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.