شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد؛

بخش جدید مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول گنابادی در حد استانداردهای جهانی است

گزارش تصویری / بهره برداری از بخش جدید مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول گنابادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بخش جدید مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول گنابادی در حد استانداردهای جهانی است.

به گزارش مفدا - گناباد و به نقل از وب‌دا، دکتر جواد باذلی در آیین افتتاحیه این بخش در تالار اجتماعات سردار شهید سلیمانی گفت: خیلی خوشحالم که امروز شاهد یکی از اتفاقات خوب، ماندگار و کاربردی در حوزه سلامت هستم.

وی از بیمارستان علامه بهلول گنابادی به عنوان یک قطب درمانی در جنوب خراسان یاد کرد و افزود: در کنار همه ظرفیت‌ها و ویژگی‌های این بیمارستان، به گفته متخصصین، بخش مراقبت‌های ویژه(I.C.U) این بیمارستان با مشکلاتی از نظر ظرفیت، تهویه، نورگیری و ... مواجه بود و به همین دلیل از همان ابتدا به دنبال توسعه فیزیکی و افزایش ظرفیت این بخش بودیم تا بتوانیم کیفیت و کمیت خدمات آن را افزایش دهیم.

دکتر باذلی ادامه داد: شیوع اپیدمی کرونا و نیاز بیماران به بخش مراقبت‌های ویژه، اهمیت تسریع در توسعه بخش مراقبت‌های ویژه را افزایش داد و از همین رو کار احداث بخش جدید بر روی سقف طبقه پنجم بیمارستان آغاز شد.

وی افزود: بخش جدید مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول گنابادی بخشی مجهز با به روزترین امکانات استاندارد اروپا و آمریکا است، به طوری که هر دو تخت I.C.U ، در حقیقت یک آی سی یو مجزا است که این ویژگی به کاهش عفونت‌های بیمارستانی که در بخش مراقبت‌های ویژه شایع هست، کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه با راه‌اندازی این بخش، ظرفیت تخت‌های بستری مراقبت‌های ویژه از ۹ به ۱۸ تخت افزایش یافت، تاکید کرد: با راه‌اندازی این بخش و بر اساس بیماردهی منطقه، تا ۱۵ سال آینده نیازی به افزایش تخت مراقبت ویژه نیست و با ظرفیت ایجاد شده، ان‌شاء الله هیچ بیمار نیازمند مراقبت های ویژه، پشت در آی.سی.یو نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه برای ساخت و تجهیز این بخش در مجموع ۳۵ میلیارد تومان هزینه شده است، از دکتر علی مهدیزاده و همه دست‌اندرکارانی که برای راه‌اندازی آن تلاش کردند، سپاسگزاری نمود.

دکتر باذلی خاطرنشان کرد: به محض تخلیه بخش کنونی مراقبت‌های ویژه، عملیات اجرایی بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی در آن مکان آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به جذب ۵ میلیارد تومان برای این بخش افزود: تجهیزات مراقبتی بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی تهیه شده و قرارداد خرید دستگاه آنژیوگرافی هم منعقد شده است و با تمهیداتی که انجام شده است امیدواریم تا دوسال آینده این بخش فعال شود.

بیشتر بخوانید:

بخش جدید مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول گنابادی به بهره‌برداری رسید