سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

دعوت از دانشجویان جهت شرکت در جشنواره قرآنی هدهد توسط هادی ساوری عضو مجمع تخصصی قرآن و عترت وزرات بهداشت

ساوری

هادی ساوری ضمن دعوت از دانشجویان جهت شرکت در جشنواره قرآنی هدهد گفت: شیوع ویروس منحوس کرونا باعث کم رنگ شدن برنامه های قرآنی و جشنواره ها به صورت حضوری شده است لذا با توجه به گسترش ارتباطات به صورت مجازی باید سعی بر این باشد که تبلیغات این چنین برنامه ها به صورت مجازی و در حد گسترده صورت پذیرد.

به گزارش مفدا گلستان، پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا گلستان، در راستای برگزاری بیست و ششمین جشنوراه قرآنی هدهد به گفتگو با هادی ساوری عضو مجمع تخصصی قرآن و عترت وزرات بهداشت و سفیر دانشگاه در بیمارستان پنج آذر، پرداخت.

۱_ خودتان را به طور کامل معرفی نمایید؟

هادی ساوری هستم دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی، کارشناس پرستاری بیمارستان ۵ آذر در بخش سوختگی و دوره کارشناسی را در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گذراندم.

۲_ هدفتان را از فعالیت در حیطه های قرآنی و معارفی بیان کنید؟

مقام معظم رهبری فرمودند: دانشجو باید مطالبه گر و آرمان خواه باشد و من به عنوان یک دانشجو علاوه بر رسالت کسب دانش تخصصی در دوران دانشجویی،   وظایف خود می‌دانم که در راستای تبلیغ سیره اهل بیت و تبلیغ فرهنگ قرآنی فعال باشم. هدف من از اینکه به عنوان سفیر دانشگاه و عضو مجمع تخصصی قرآن و عترت فعالیت دارم این است که بتوانم تا حدودی در جهت اشاعه فرهنگ قرآنی موثر باشم.


۳_ با توجه به اینکه شما سفیر دانشگاه در مرکز آموزشی بیمارستان ۵ آذر می باشید، چه فعالیت هایی در آن مرکز در حوزه قرآنی انجام می دهید  ؟

در راستای تبلیغات شرکت در جشنواره قرآنی هدهد پوسترهای جشنواره در بیمارستان پنج آذر گرگان توزیع گردید و اطلاع رسانی در خصوص برگزاری جشنواره صورت گرفت به طوری که سعی بر این بود که به سر پرستاران یادآوری شود که در بخش های مختلف در گروه های پرستاری خود پیرامون برگزاری و شرکت در جشنواره اطلاع رسانی صورت گیرد در جهت تبلیغات در راستای شرکت کردن پرسنل کادر درمان در اتاق پزشکان بیمارستان ۵ آذر نیز پوسترهای برگزاری جشنواره توزیع گردید و به مدیر گروه ها اطلاع داده شد.


۴_ ترویج برنامه های مربوط به قرآن و عترت علیهم السلام نظیر جشنواره قرآنی هدهد تا چه حد می تواند در انس گرفتن دانشگاهیان خصوصا دانشجویان با مفاهیم و معارف قرآنی موثر باشد و چه موانعی بر سر راه ترویج برنامه های قرآنی در دانشگاه می بینید؟

مسلماً برگزاری چنین جشنواره هایی باعث می شود کارکنان، پرسنل، دانشجویان به سمت فعالیت‌های قرآنی سوق داده شوند. مثل انجام پژوهشهایی که با این محوریت صورت می پذیرد و یا اینکه پیش زمینه های اولیه که درحوزه های قرآنی در افراد مختلف وجود دارد هنگامی که در مسیر این‌گونه جشنواره ها قرار می گیرند می توانند به تخصص برسند و باعث پویایی و نشاط روحی کارکنان اساتید و دانشجویان شوند.


۵_چه برنامه ها و ایده هایی جهت تشویق دانشگاهیان و شرکت آنان در جشنواره قرآنی و انس با معارف قرآنی از سوی آنان پیشنهاد می کنید؟

شیوع ویروس منحوس کرونا باعث کم رنگ شدن برنامه های قرآنی و جشنواره ها به صورت حضوری شده است. بنابراین با توجه با گسترش ارتباطات به صورت مجازی باید سعی بر این باشد که تبلیغات این چنین برنامه ها به صورت مجازی و در حد گسترده صورت پذیرد. باید به تک تک مترون های بیمارستان، سرپرستارهای بخش ها یادآوری شود تا افراد زیر مجموعه خود را در این مسیر ترغیب نمایند. طبیعتا در هر قسمت از مراکز درمانی، علاقمندان به شرکت در جشنواره قرآنی هدهد وجود دارند که در بخش های مختلف قرآنی از زمینه های هنری، ادبی، گرفته تا فعالیتهای قرآنی در این جشنواره حرفی برای گفتن خواهند داشت. اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی، در گروه ها و کانال های پیام رسان از راه های موثر شرکت دانشگاهیان، کارکنان و اساتید در این جشنواره است. در حقیقت اطلاع رسانی و تبلیغات قبل از شیوع ویروس کرونا از طریق جشن ها، گروه های دانشگاهی دورهمی ها  به سهولت صورت می پذیرفت ولی اکنون،   شرایط کنونی این اجازه را نخواهد داد که به طور گسترده تبلیغات در این زمینه داشته باشیم.


۶_چه پیامی برای دانشجویان جهت شرکت در فعالیت های قرآنی دارید؟

این جشنواره طوری طراحی شده است که همه افراد بتوانند در آن شرکت کنند بنابراین از همه پرسنل، کارکنان دانشگاه، اساتید و دانشجویان، کادر محترم درمان در بیمارستان ها می خواهم به هر هنری که مسلط هستند نظیر عکاسی، خطاطی، نمایشنامه نویسی، منبت کاری  و... و. آن را به فرهنگ قرآنی ارتباط دهند و در جشنواره قرآنی هدهد شرکت نمایند. اساتید نیز پژوهش های خود در زمینه قرآنی را در راستای اشاعه فرهنگ قرآن و عترت علیهم السلام و دانشجویان با تمامی استعداد خود،   توانایی های خود در زمینه مفاهیم قرانی، معارف و احکام را به منصه ظهور بگذارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.