شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹

در «آیین اختتامیه گردهمایی آینده روشن» مطرح شد؛

برترین متخصصان سلول‌های بنیادی جهان را در ایران داریم/ «علم و معنویت» در کنار هم معنا پیدا می‌کنند

آغاز آیین اختتامیه اولین رویداد دورهمی دانشجویی با عنوان « آینده روشن»

وزیر بهداشت در «آئین اختتامیه گردهمایی آینده روشن» گفت: امروزه در حوزه پزشکی سرآمد هستیم و برترین متخصصان سلول‌های بنیادی جهان را در ایران داریم. باید توجه داشته باشیم که «علم و معنویت» در کنار هم معنا پیدا می‌کنند و این دو اصل بسیار مهم جدای از هم نیستند و از شما دانشجویان نخبه می‌خواهیم که راه شهید سلیمانی و نخبگان شهید را به‌خوبی ادامه دهید و به خواسته به‌حق مقام معظم رهبری در مسیر مرجعیت علمی شدن عینیت بخشید.

به گزارش مفدا، دکتر بهرام عین‌اللهی در «آئین اختتامیه گردهمایی آینده روشن» که با حضور رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: باید همواره قدردان  و شکرگزار نعمت‌های الهی باشیم و به رسالت و وظیفه خودمان در تمامی برهه‌های زمانی به‌خوبی عمل کنیم. ایران یک هویت تاریخی در سطح دنیا دارد، ایران یک کشور قوی و قدرتمند است و این مهم بارها به اثبات رسیده که نمونه بارز آن را در دوران انقلاب و پس از انقلاب به‌خوبی دیده‌ایم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم‌ها موجب ضعف ما نمی‌شود، بیان کرد: ما به این دلیل قوی هستیم که نیروی انسانی قوی داریم و معتقدیم که قدرت به معنای پول نیست بلکه انسان‌های قوی‌تری ایجاد می‌کند که به فرموده مقام معطم رهبری متوسط هوش ایرانی از جهانی بیشتر است.
عین‌اللهی تصریح کرد: ما به آینده کشورمان بسیار امیدواریم و برای پیشرفت و موفقیت مراحل مختلف را طی می‌کنیم و وظیفه ما در گام دوم انقلاب پرورش انسان‌های نخبه است، در اوایل انقلاب نیازهای پزشکی ما با جمعیت ۳۵ میلیون نفری توسط پزشکانی از پاکستانی و دیگر کشورها تامین می‌شد، اما اکنون خودمان نه تنها نیاز ۸۵ میلیون جمعیت کشورمان را تأمین می‌کنیم، بلکه به دیگر کشورها هم در حوزه سلامت یاری می‌رسانیم.

او اضافه کرد: در گذشته بیماران شیمیایی زیادی داشتیم و متاسفانه درمانی وجود نداشت، اما اکنون افرادی متخصص و تحصیل‌کرده در این حوزه وجود دارد و این نوع بیماران به‌خوبی درمان می‌شوند. همچنین در مباحثی همچون سلول‌های بنیاد و ژن‌تراپی هم خوش درخشیدیم و ظرف مدت ۵ سال جزو ۵ کشور اول دنیا بودیم که در این حوزه کار کردیم و امروزه برترین متخصصان سلول‌های بنیادی جهان را در ایران داریم.
وزیر بهداشت با اشاره به این که نیاز به تلاش و کوشش علم و فرهنگی داریم، تاکید کرد: ما اگر که به این جایگاه رسیدیم به دلیل ایرانی بودمان بوده و دشمن می‌خواهد این هویت را از ما بگیرد و پدیده شوم فرار مغزها را ایجاد کرده که به واقع یک ظلم بزرگ به مردم ایران است.
عین‌اللهی درباره فعالیت گسترده در حوزه سلامت عنوان کرد: رسالت عمده ما این است که با توکل به خدا و درک هویت ملی در مسیر کسب افتخار در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت گام برداریم و بی‌شک تک‌تک ما می‌توانیم برای جامعه خود افتخارآفرین باشیم.
او افزود: ما در صورتی می‌توانیم افتخارآفرین باشیم که بدون توجه به فشارها و تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در مسیر خدمت شایسته به مردم با تمام توان تلاش کنیم و در عمل ثابت کنیم که تحریم‌ها مانعی در مسیرها پیشرفت و خدمت نبوده و نیست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور داریم و در تک‌تک دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمامی امکانات و تجهیزات موردنیاز دانشجویان از جمله تجهیزات آزمایشگاهی موجود است.
عین‌اللهی بیان کرد: علم و معنویت» در کنار هم معنا پیدا می‌کنند و این دو اصل بسیار مهم جدای از هم نیستند و از شما دانشجویان نخبه می‌خواهیم که راه شهید سلیمانی و نخبگان شهید را به‌خوبی ادامه دهید و به خواسته به‌حق مقام معظم رهبری در مسیر مرجعیت علمی شدن عینیت بخشید.

توفیق نصیب کسی می‌شود که شکرگزار است

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی نیز در «آئین اختتامیه گردهمایی آینده روشن »عنوان کرد کرد: همه ما به دنبال رسیدن به بهترین چیزها هستیم و معتقدم هرکس که به تلاشی خستگی‌ناپذیر داشته باشد به هدفش هم می‌رسد و از خدا و امام رضا(ع) می‌خواهیم برای همه کسانی که در گردهمایی آینده روشن در مشهد حاضر شدند بهترین‌ها را رقم بزنند و بتوانند گره‌های سخت و بزرگ را به راحتی باز کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: توصیه ما در مسیر رسیدن به موفقیت‌ها توسل به ولی‌نعتمان، امام رضا(ع) است و به همه کسانی که به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند توصیه می‌کنیم که ضمن دعا برای کسانی که از آنان التماس دعا داشتند، برای موفقیت خودشان هم از امام مهربانی‌ها یاری بخواهند و قطعاً ایشان دست رد به سینه هیچکسی نخواهند زد.
او با بیان اینکه باید همواره قدردان داشتن نعمت بزرگی همچون امام رضا(ع) باشیم، خاطرنشان کرد: شهید تورجی که در گلزار شهدای اصفهان و در کنار مزار شهید خرازی به خاک سپرده شده هرگاه که به مشهد مشرف می‌شد اذن دخول می‌خواند و برای موفقیت همگان دعا می‌کرد و این شهید والامقام در آخرین سفری که مشرف شد از امام مهربانی‌ها درخواست توفیق خدمت شایسته به مردم تا آخرین نفس را کرد و معتقد بود هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از خدمت به خلق خدا نیست.
حجت‌الاسلام رستمی اضافه کرد: معتقدیم توفیق نصیب کسی می‌شود که شکرگزار است و ابوعلی سینا پزشک و فیلسوف شاخص همواره از خداوند منان یاری می‌خواست و در کنار آن شکرگزار نعمت‌های الهی بود و به کسانی در گردهمایی آینده روشن حاضر شدند توصیه می‌کنم که از امام رضا(ع) برای خود و تمامی کسانی که التماس دعا داشتند یاری بخواهند، زیرا این امام رئوف دست رد به سینه احدی نخواهند زد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.