شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳

همتایار سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

با ارائه سرویس‌های تخصصی خدمات سلامت روان تلاش می‌کنیم بهره وری دانشجویان را ارتقاء دهیم

سلامت روان

سید ابوالفضل طاووسی دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و عضو همتایاران سلامت دانشگاه مهم‌ترین وظیفه خود را ارتقای سلامت روان دانشجویان معرفی کرد و گفت: همین امر می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی، یادگیری، نمرات و بهبود عملکرد شود.

به گزارش مفدا کاشان، همزمان با هفته سلامت روان به سراغ یکی از همتایاران سلامت دانشگاه آمدیم؛ گفتگوی اختصاصی خبرنگار مفدا را در ادامه می‌خوانیم:

مفدا کاشان: به عنوان اولین پرسش بفرمایید از چه زمانی و چگونه با همتایاران آشنا شدید؟
سید ابوالفضل طاووسی هستم، دانشجوی ترم پنج کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، تقریبا از تیر ماه با طرح همتایاران سلامت آشنا شدم که از طریق مدیر گروه آقای امیدی این طرح به ما معرفی شد در قالب خدماتی که به دانشجویان بدیم به عنوان سلامت روان


مفدا کاشان: همتایاران در بخش های تخصصی هم فعالیت دارند؟
بله، ما در بخش های تخصصی هم فعالیت داریم، در حال حاضر بنده مسئول برگزاری وبینارهای آموزشی و وبینارهای مهارت های زندگی برای دانشجویان هستم همینطور برنامه ام این است که با دانشجویانی که ورودی سال۱۳۹۸و بعد بودند ارتباط بگیرم و اگر مشکلاتی در زمینه روانی دارند بتوانم همکاری کنم و مشکلاتشان را حل کنم.


مفدا کاشان: مهم ترین وظایف و فعالیت های همتایاران سلامت روان چیست؟
مهم ترین وظیفه ای که ما داریم ارتقای سلامت روان دانشجویان است که همین امر می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی شان، بهبود یادگیری و بهبود نمرات و بهبود عملکردی که در دانشگاه دارند بشود.


مفدا کاشان: لطفا درباره برنامه های همتایاران در سال تحصیلی جاری توضیح دهید.
برنامه همتایاران در سال جاری علاوه بر برگزاری وبینارهای آموزشی برای دانشجویان، ارتباط با دانشجویان و انجام مصاحبه و ارائه سرویس های تخصصی خدمات سلامت روان به این افراد است که اگر دانشجویان ما مشکلاتی در زمینه اضطرابی، مشکلاتی در زمینه مسائل خلقی داشته باشند حتما کمک می کنیم که بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.


مفدا کاشان: به نظر شما آیا شرایط کرونایی و غیر حضوری بودن همه فعالیت های دانشگاهی بر سلامت روان دانشجویان اثر گذار بوده است؟
با توجه به شرایط کرونا این مسئله بر سلامت روان دانشجویان اثر گذاشته خصوصا آموزش مجازی که همانطور که تحقیقات نشان داده یکی از عواملی است که می‌تواند به کاهش انگیزه دانشجویان منجر شود که ما قصد داریم این شرایط را مدیریت و بهره وری دانشجویان را بالاتر ببریم.


مفدا کاشان: فکر می کنید راهکار بهبود این وضعیت چیست؟
راهکاری که ما برای این کار داریم این است که بتوانیم جلساتی به صورت منظم با این دانشجویان داشته باشیم تا دغدغه ها و نیاز هایی که دارند را مدیریت و حل کنیم و مسائل را در حد توان و حیطه های وظایف همتایاران سلامت روان برطرف کنیم.


مفدا کاشان: به عنوان پرسش پایانی، دانشجویان چگونه می‌توانند با همتایاران در ارتباط باشند؟
دانشجویان عزیز می‌توانند از طریق راه ارتباطی مرکز مشاوره و شماره و آدرس ایمیل بنده با من در ارتباط باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.