شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶

کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

اداره مشاوره و سلامت روان فضایی صمیمانه برای کمک به خودشناسی دانشجویان است

اداره مشاوره

کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اداره مشاوره فضایی صمیمانه برای شناخت بهتر دانشجویان از نقاط ضعف و قوت و ایجاد آمادگی جهت خودشناسی و شکوفایی آن ها است.

به گزارش مفدا قزوین، طه یعقوبی کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به مناسبت هفته سلامت روان درگفتگو با مفدا با اعلام این مطلب گفت: یکی از مهم ترین اهداف ما در اداره مشاوره و سلامت روان تبیین این مهم به دانشجویان می باشد که نباید الزاما در زمان بروز مشکلات روحی به روانشناسان و روان درمان گرها مراجعه کرد و اداره مشاوره فضایی است که با مراجعه و کسب دانش بیشتر روانشناختی می‌توان زندگی بهتری داشت.

وی افزود: اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه فضایی صمیمانه برای کمک به شناخت صحیح دانشجویان از وضعیت روحی، نقاط ضعف و قوت و خودشناسی و خودشکوفایی است و صرفا دانشجویان دارای مشکل به این اداره مراجعه نمی کنند و پذیرای پیشنهادات دانشجویان برای برگزاری وبینارهای آموزشی مختلف هستیم.

کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اقدامات جدید برای آموزش دانشجویان بیان کرد: برگزاری کارگاه های نقد فیلم با تحلیل روانشناختی یکی از راه کارهای آموزشی موثر و اثر بخش در میان دانشجویان می باشد و در نظر داریم کارگاه ها فوق را در دانشگاه برگزار نماییم.

وی تاکید کرد: با برگزاری کارگاه های نقد فیلم می توان مسائل آموزشی روانشناختی را در قالبی نو به دانشجویان ارائه داد و این نوع آموزش اثرات خوبی به دنبال خواهد داشت.

یعقوبی ادامه داد: ساخت کلیپ معرفی اداره مشاوره و سلامت روان از دیگر اقداماتی بود که با هدف تبیین کامل وظایف اداره مشاوره تولید شد واین کلیپ مورد استقبال دانشجویان خصوصا  ورودی های جدید قرار گرفت.

کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان گفت: در هفته سلامت روان ضمن فضا سازی در معاونت فرهنگی دانشجویی و دانشکده ها و برگزاری مسابقه، وبینارهای متنوعی از جمله " چه زمانی و چه کسی را برای مشاوره و درمان انتخاب کنیم" و " کارگاه تاب‌آوری" و  نیز اجرا شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.