شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

توجه ویژه به آموزش بالینی اخلاق محور

دانشکده پزشکی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده پزشکی بر لزوم توجه به آموزش بالینی اخلاق محور و حفظ حقوق بیمار تاکید کرد.

به گزارش مفدا مشهد به نقل از وب دا، دکتر محمد علی کیانی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از معاونین، مدیران و اعضای هیات علمی برگزار شد، با بیان اینکه دانشکده پزشکی یکی از مهمترین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود و 630 عضو هیات علمی معادل دو سوم از مجموع اعضای هیات علمی دانشگاه در آن فعال هستند اظهار کرد: آموزش بالینی یکی از مهم ترین فعالیت های این دانشکده است که لازم است فرایندهای آموزشی بر اساس اخلاق محوری و رعایت حقوق بیمار اجرا گردد تا خدمات مورد نیاز مردم به شکل مناسبی ارائه شود.

وی با بیان اینکه دانشکده پزشکی به عنوان پشتیبان بیمارستان های آموزشی است خاطر نشان کرد: ظرفیت های بسیار مناسبی در گروه های آموزشی در راستای خدمات رسانی به بیماران وجود دارد و لازم است با ارتقاء ارتباط دو سویه میان دانشکده و بیمارستان های آموزشی در مسیر رفع مشکلات گام برداشته شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در مدت زمان همه گیری ویروس کرونا، تلاش های گسترده ای در دانشکده پزشکی در راستای خدمات رسانی به بیماران و پشتیبانی از مراکز درمانی صورت گرفته است و مدیریت و برنامه ریزی در این دانشکده نقش موثری در پیک های کرونایی داشت  که جای قدردانی دارد.

دکتر کیانی در این نشست از تلاش های ارزنده دکتر سید محمود تارا قدردانی و دکتر مسعود ملکی را به عنوان رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.