شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور:

نخبگان دانشگاهی و رتبه‌های برتر کنکور مورد حمایت دفاتر کانون آینده روشن در دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند

آغاز آیین اختتامیه اولین رویداد دورهمی دانشجویی با عنوان « آینده روشن»

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: دفاتر کانون آینده روشن در دانشگاه‌ها تاسیس می‌شود تا نخبگان دانشگاهی و رتبه‌های برتر کنکور مورد حمایت قرار بگیرند.

به گزارش مفدا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در حاشیه برگزاری «آئین اختتامیه گردهمایی آینده روشن» در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: اقدامات و برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگرفته از فرامین ایشان و اسناد بالادستی حوزه آموزش عالی بوده و در هر دو مورد تاکید و توجه ویژه به دانشجویان به عنوان آینده‌سازان جامعه شده است تا بتوانند موجبات پیشرفت علمی کشور را فراهم آورند.

با اشاره به اینکه به تازگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کانون‌های آینده روشن را دایر کرده تا با شناسایی نخبگان دانشگاهی و رتبه‌های برتر کنکور به عنوان گروه‌های هدف ارتباط مستمر با آنان برقرار نماید، تصریح کرد: دفاتر این کانون به‌زودی در دانشگاه‌هایی که پذیرش رتبه‌های زیر هزار را دارند تاسیس می‌شود و مدیریت آن به عهده خود دانشجویان است و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ برنامه‌ها را به پیش می‌برند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور ادامه داد: همچنین حضور دانشجویان در آغاز راه دانشجویی در حرم مطهر رضوی یک حال و هوای معنوی بسیارخوبی در آنان ایجاد کرده و باورهای آنان را تثبیت می‌نماید، از طرفی این سفر بهانه برای برقراری ارتباط با مخاطب است تا در بستر ارتباطات دانشگاهی از ظرفیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ به عنوان یک حامی استفاده کند.
حجت‌الاسلام رستمی با بیان اینکه در این گردهمایی سه روزه ۳۵۰۰ نفر از دانشجویان ورودی سال ۹۹ دانشگاه‌ها حضور داشتند و در برنامه بعدی هم میزبان دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۰ خواهیم بود، بیان کرد: در برنامه‌های برگزار شده به موضوعات رسالت و مسئولیت نخبگانی با حضور دکتر سرکار و مهارت‌های ارتباطی با حضور دکتر انوشه پرداخته شد. 

او افزود:  دفاتر کانون آینده روشن در دانشگاه‌ها تاسیس می‌شود تا نخبگان دانشگاهی و رتبه‌های برتر کنکور مورد حمایت قرار بگیرند.
حجت‌الاسلام رستمی در پایان بیان کرد: یکی از مهمترین اقدامات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور حمایت از تمامی دانشجویان دانشگاه‌ها در مسیر پیشرفت به‌ویژه دانشجویان نخبه بوده تا از ظرفیت آنان در داخل کشور بهره‌مند شویم و شاهد پدیده شوم فرار مغزها نباشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.