شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴

به مناسبت روز جهانی غذا؛

رفتار ما آینده‌ی ما را می‌سازد

روز جهانی غذا

غذایی که انتخاب می‌کنید و شیوه‌ی مصرف آن بر سلامت ما و ‏سیاره‌مان تأثیر می‌گذارد. هم‌چنین بر عمل‌کرد سیستم‌های ‏کشاورزی و غذایی اثرگذار است. پس باید بخشی از تغییر باشید.‏

به گزارش مفدابهشتی- 16 اکتبر برابر با 24 مهر، روز جهانی غذا (World Food Day) است. این را کشورهای عضو فائو (FAO) در بیستمین کنفرانس این سازمان (نوامبر ۱۹۷۹) نام‌گذاری کردند و همه‌ساله در بیش از ۱۵۰ کشور مراسمی برای بزرگ‌داشت این برگزار می‌شود.

در این روز، سازمان‌های بین‌المللی، به انگیزه‌ی برقراری روابط در زمینه‌ی کشاورزی و زمینه‌سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط‌زیست، تلاش می‌کنند.

استفاده از تجربیات، روش تغذیه، انتقال فن‌آوری از کشورهای توسعه‌یافته به کشورهای درحال توسعه، موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملل جهان سوم می‌شود.

روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان‌های به‌خواب رفته و روز هم‌دردی با گرسنگانی‌ست که از ابتدایی‌ترین حق زندگی، یعنی غذا محروم‌اند و در این محرومیت، دستان بی‌توانشان از دامان زندگی کوتاه می‌شود.

قدر غذا، این نعمت آغازین آفرینش را بدانیم و با مصرف درست و اسراف نکردن، با گرسنگان جهان هم‌دردی کنیم. هنگام دور ریختن غذا به این بیندیشیم که این غذا می‌تواند گرسنه‌ای را برای یک روز هم که شده از گرسنگی و مرگ نجات دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.