پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم واکسن هستند/ همه دز سوم را دریافت می کنند

دکتر محمد خزایی

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: بوستر (دز یادآور) برای تمامی گروه های سنی بر اساس دریافت واکسن انجام می شود و کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم هستند.

به گزارش مفدا همدان، دکتر محمدخزایی با بیان اینکه دز سوم برای تمامی گروه های سنی باید انجام شود چرا که بعد از مدتی آثار واکسن کمتر می شود تصریح کرد: اولین دریافت کنندگان واکسن کرونا کادر درمان بودند بنابراین کادر درمان در اولویت دریافت دز سوم هستند.

وی با بیان اینکه انجام واکسیناسیون عمومی بر اساس گروه سنی آغاز شد، خاطرنشان کرد: دریافت واکسن بوستر یا همان دز یادآور بر اساس زمان بندی مشخص برای هر یک از افراد انجام می شود که حداقل باید هشت ماه از دز دوم عبور کرده باشیم.

معاون بهداشتی به عدم استقبال برخی افراد بر خلاف کمپین واکسن بخرید که در فصل بهار به راه افتاده بود، تصریح کرد: تنها در صورتی به ایمنی مناسب دست می یابیم که حداقل ۸۰ درصد جمعیت واکسن بزنند و این در حالیست که تا کنون ۵۶ درصد جامعه واکسن زده اند و هیچ مشکلی در تامین واکسن وجود ندارد.

وی ادامه داد: این حجمه فعلی که برخی افراد برای واکسیناسیون اقدام نکرده اند از بین خواهد رفت و به ایمنی مطلوبی دست خواهیم یافت.

دکتر خزایی با بیان اینکه دز یادآور بوستر به گروه سنی و نوع واکسن ارتباطی ندارد؛ گفت: تمامی واکسن ها نیاز به دز یادآور دارند و تنها شامل سینوفارم نمی شود همچنین تمامی گروه های سنی نیاز به دز یادآور داشته و تنها گروه سنی بالای ۶۰ سال را شامل نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: تزریق دز سوم واکسیناسیون عمومی را در مدت زمانی مشخص مدیریت خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.