پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲

در وبینار هفته سلامت روان عنوان شد

زندگی در راستای قطب نمای ارزش‌های فردی تنها راه احساس شادیست

وبینار

در سومین روز ازهفته سلامت روان وبینار مولفه‌های شاد زیستن با همکاری مشترک کانون دانشجویی سلامت رفتارو اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی برگزارشد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ رئیس اداره مشاوره دانشجویی به عنوان مدرس این دوره بر روی مولفه‌های حضور در حال و اکنون، عزت نفس،  رفتار متعهدانه، خود نظم بخشی، پذیرش، ارزش‌های فردی به عنوان مولفه‌های شادکامی در قرن اخیر تاکید نمود.

مجتبی رنجبری با اشاره به اینکه ارزش‌های انسان راهنمایی زیستی و حرکتی انسان هست، گفت: انسان باید به صورت مداوم بررسی کند چه چیزی به زندگی آن معنا می‌بخشد و تکلیف زندگی‌ آن هست و به صورت متعهدانه و مسئولانه هدف‌ها را تنظیم و به سمت آن گام بردارد.

رنجبری ادامه داد: دراین‌کارگاه یاد گرفتیم زیستن مانند حضور در گلزاری ست که بسیار دلنشین و ارزشمند هست که در این گلزار ممکن هست تیغ و خارهایی وجود داشته باشه و ما انسان‌ها را اذیت کند که پذیرش اتفاقات، احساسات، خاطرات ‌و مسائل ناگوار زندگی هم جز مسائل مهم زیستن بصورت سالم در جهان هست.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید به گذشته به عنوان مسائل غیر قابل تغییر نگاه کنند، با تمرکز بر اینکه زندانی و محکوم گذشته نیستند و حتی با گذشته تعریف نمیشوند،خاطر نشان کرد: انسان‌ها باید با تمرکز بر زمان حال و احساس جدایی از احساسات و خاطرات و افکار گذشته زندگی کنند.

وی تشریح کرد: در این کارگاه یاد گرفتیم خودمون رو به عنوان یک کل ببینیم به عنوان آسمان پایدار و تمام خاطرات، احساسات، افکار و تجارت را به عنوان آسمان ببینیم که تجربه می شوند و عبور می کنند و همچنین عضو پایدار ما نیستند. انسان‌ها باید مشاهده کننده تجارب خود باشند و خود مشاهده کننده خود را بیدار کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.