چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع نمایندگان دانشجویی:

هر زمان کار را به دانشجویان سپرده‌ایم بهترین نتیجه را شاهد بوده‌ایم

جلسه کارگروه مشورتی فرهنگی و دانشجویی گیلان - 21مهر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کار گروه مشورتی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : هر زمان کار را به دانشجویان سپرده ایم بهترین نتیجه را شاهد بوده ایم و این وطیفه ماست که به مباحث فرهنگی آنان توجه ویژه نماییم.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر فردین مهرابیان  امروز در کار گروه مشورتی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با موضوع مناسبت های فرهنگی شش ماهه دوم سالجاری با حضور دکتر مرتضی رهبر طارمسری و حجت الاسلام والمسلمین موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  و مدیران فرهنگی، دانشجویی، تربیت بدنی و و روسای ادارات  دبیران و نمایندگان دانشجویان در تشکل ها، انجمن ها و کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد اظهار کرد: اهمیت مشورت در امور به قدری است که خداوند متعال در کتاب آسمانی قرآن بارها به مسئله مشورت اشاره کرده است و قطعا فعالیت کارگروه مشورتی، سبب وحدت رویه و به اشتراک گذاری تجارب می شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان نسل امروز بسیار مسوولیت پذیر هستند گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا همدلی بسیاری را در بین دانشجویان این دانشگاه شاهد بوده ایم. زمانی که نیاز به حضور دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون مطرح شد و استقبال بسیار بالایی را از سوی دانشجویان برای حضور در بخش های مختلف این طرح شاهد بوده ایم و بنده بارها گفته ام هر جا کار را به دانشجویان سپرده ایم، بهترین نتیجه را شاهد بوده ایم. این وظیفه ماست که باید به خواسته ها و نیازهای فرهنگی دانشجویان توجه کنیم. 

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به دانشجو محور بودن فضای دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: رییس دانشگاه بیشترین دغدغه  را در زمینه دانشجویان دارند و به صورت مداوم پیگیر مسایل و مشکلات شما دانشجویان هستند و دانشجو محوری را در این دانشگاه نهادینه نمودند.

دکتر مهرابیان ضمن قدردانی از  حضور دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون خاطرنشان کرد: به زودی یک پایگاه واکسیناسیون دانشجویی در سطح شهر برای حضور هرچه بیشتر دانشجویان در اختیار شما قرار می گیرد که انتظار ما از شما مدیران فردای این سرزمین است که تلاش نمایید این پایگاه به یکی از بهترین پایگاه ها تبدیل شود. 

دکتر مرتضی رهبر طارمسری معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست در جمع دانشجویان گفت:  هدف ما در دانشگاه تربیت انسانهایی تحصیل کرده و سالم است و لازم است همانطور که برای آموزش شما برنامه ریزی داریم برای سلامت شما نیز با در اختیار قرار دادن فضاهای ورزشی مناسب و ترغیب دانشجویان به ورزش نیز برنامه داشته باشیم. 

وی از دانشجویان خواست تا مطالبه گر باشند و نسبت به مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و... کشور آگاه و حساس باشند زیرا بی تفاوت بودن شما قشر جوان تحصیل کرده سبب می شود تا دشمنان راه را برای دخالت های خود هموار تر ببینند. 

فهیمه سحری رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به هفته سلامت روان ۱۸لغایت ۲۴ مهر ماه افزود : قشر دانشجوی ما که با سلامت جامعه به صورت مستقیم سرو کار دارند خود نیازمند حمایت های بسیاری هستند متاسفانه آمار خودکشی در این قشر به دلیل مشکلات تحصیلی و اشتغال بالا است. 

وی ادامه داد:  تهیه صندوقی جهت کمک های خیرخواهانه برای دانشجویان بی بضاعت این دانشگاه یکی از برنامه های ماست تا بتوانیم از فشارهای روانی این دسته از دانشجویان کم نماییم. 

رحیم عبدسنبلی مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به برنامه هفته تربیت بدنی اظهار کرد : برنامه های ورزشی جذابی را برای دانشجویان و کارکنان در این هفته اجرا خواهیم نمود و همچنین با کمک های شورای صنفی دانشجویان انجمن های ورزشی دانشجویی به زودی تشکیل می شود. 

وی افزود :  ما تلاش داریم با در اختیار قرار دادن فضاهای ورزشی حتی سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها برای دانشجویان بتوانیم میزان مشارکت در امر ورزش را بالاتر ببریم. 

در نهایت هریک از دبیران، نمایندگان دانشجویان در تشکل ها و کانون ها،  انجمن های دانشجویی به بیان نظرات خود در خصوص مباحث مختلف فرهنگی پرداختند و ضمن تشکر از همراهی و همدلی دکتر مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیران ایشان اظهار داشتند، ما در کمتر معاونتی شاهد این همراهی هستیم و احساس می‌کنیم همکاران این معاونت همچون خانواده ما هستند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.