چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد :

روابط عمومی نقش موثری در هدایت افکار عمومی و افزایش سواد سلامت جامعه دارد

سرپرست روابط عمومی

نشست تکریم و معارفه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از معاونان و مدیران این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر محمد علی کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست تکریم و معارفه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از معاونان و مدیران این دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه در حال حاضر ارتباطات به عنوان یک علم در سطح دنیا محسوب می شود خاطر نشان کرد: در دوران همه گیری ویروس کرونا، نقش روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی در افزایش سواد سلامت ،آموزش، گسترش اطلاع رسانی و تغییر نگاه سادانگارانه به ژرف اندیش جامعه در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری بیش از پیش نمایان شد.

وی با بیان اینکه انعکاس صحیح تلاش های خستگی ناپذیر مدافعان سلامت در مراکز درمانی به ویژه در دوران همه گیری ویروس کرونا و همچنین سایر حوزه  های دانشگاه یکی از مسئولیت های مهم روابط عمومی دانشگاه محسوب می شود تصریح کرد: انعکاس تخصصی اقدامات حوزه بهداشت و درمان به جامعه، همراهی و مشارکت مردم را در دستیابی به داشتن جامعه سالم افزایش می دهد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان، اطلاع رسانی باید به صورت تخصصی و با رویکرد آموزش و افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه انجام شود و ارتباط موثر با دانشکده ها و اعضای هیات علمی دانشگاه در راستای تهیه محتوای تخصصی آموزشی از مهمترین اقداماتی است که باید به آن توجه شود.

دکتر کیانی با بیان اینکه در مدت زمان همه گیری ویروس کرونا، مدافعان سلامت برای حفظ سلامت جامعه از جان و سلامت خود گذشتند تصریح کرد: باید با مستند سازی و تجربه نگاری از مدافعان سلامت به ویژه خانواده های شهدای مدافع سلامت، مجموعه تلاش ها و اقدامات ثبت و ماندگار شود تا میراثی برای آیندگان شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون در راستای کنترل همه گیری کرونا از مهمترین موضوعاتی است که دنبال می شود  اظهار کرد: باید با استفاده از روش های اقناع سازی رسانه ای مردم را نسبت به انجام واکسیناسیون ترغیب نمود تا در صورت مواجهه با موج های بعدی از افزایش تعداد بیماران بستری و مرگ و میر ناشی از این بیماری جلوگیری شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزایش محتوا سازی های علمی با استفاده از کارشناسان حوزه تخصصی و ارتباط موثر با واحدهای زیر پوشش، برگزاری نشست های مستمر با فعالان حوزه رسانه، استفاده از شیوه های موثر رسانه ای در ترغیب مردم به واکسیناسیون را از دیگر نکات مهم و مورد تاکید در حوزه روابط عمومی برشمرد.

در پایان این نشست از تلاش های دکتر حمید رضا رحیمی قدردانی و دکتر محمد پهلوان کاشی عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.