سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰

مراسم اختتامیه اولین جشنواره قرآنی «ترنم آسمانی» در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

ترنم سری اول تبریز

دکتر محمدحسین صومی با تاکید بر توجه به مقوله فرهنگ به شکل عام و فرهنگ قرآنی به شکل اخص در دانشگاه، ادامه داد: محیط دانشگاه با فعالیت های قرآنی صفا می یابد و حضور در برنامه ها و جشنواره های قرآنی، امری متعالی است که عروج انسانی را سبب می شود. 

به گزارش مفدا تبریز، مراسم اختتامیه اولین جشنواره قرآنی «ترنم آسمانی»، یادواره استاد فقید و قاری برجسته استانی و کشوری، مرحوم فرهاد موذن، با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در سالن شهید شایان مهر دانشکده پزشکی در روز دوشنبه، ۱۹ مهر ماه جاری، برگزار شد. 

این مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محمدرضا فخیمی نیا، داماد مرحوم فرهاد موذن، آغاز شد و مراسم با اجرای حمید راستی، دبیر کانون قرآن و عترت(ع) دانشگاه و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه، ادامه یافت. 

حمید راستی در سخنان خود به روند برگزاری اولین جشنواره قرآنی «ترنم آسمانی» ویژه اساتید، کارکنان و خانواده آنها اشاره کرد و گفت:  اولین جشنواره قرآنی «ترنم آسمانی» یادواره استاد فقید و قاری برجسته استانی و کشوری، مرحوم فرهاد موذن، به همت اداره توسعه فعالیت های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با همکاری کانون قرآن و عترت(ع) برگزار شد. 

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در دو گروه سنی زیر شانزده سال و بالای شانزده سال و در چهار بخش آوایی، معارف، ادبی و هنری برگزار شد، ادامه داد: بخش آوایی این جشنواره شامل رشته های قرائت، ترتیل، دعا و مناجات خوانی، آیین سخنوری و حفظ قرآن کریم بود.

دبیر کانون قرآن و عترت(ع) دانشگاه، بخش معارف جشنوراه را  شامل رشته های سبک زندگی ایرانی- اسلامی و نماز معرفی کرد و افزود: رشته های داستان نویسی و شعر نیز در بخش ادبی این جشنواره حضور داشتند. همچنین بخش هنری شامل رشته های عکاسی، نقاشی، خوشنویسی نستعلیق و تابلو فرش بود. 

محیط دانشگاه با فعالیت های قرآنی صفا می یابد

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با گرامیداشت یاد شهدای سلامت و همه جان باختگان کرونا و عزیز شمردن یاد و خاطره مرحوم فرهاد موذن، اظهار کرد: حضور در جمعی که ترنم گر کلام الهی هستند، افتخار بسیار بزرگی است. 

دکتر محمدحسین صومی با تاکید بر توجه به مقوله فرهنگ به شکل عام و فرهنگ قرآنی به شکل اخص در دانشگاه، ادامه داد: محیط دانشگاه با فعالیت های قرآنی صفا می یابد و حضور در برنامه ها و جشنواره های قرآنی، امری متعالی است که عروج انسانی را سبب می شود. 

وی با قدردانی از برگزار کنندگان و شرکت کنندگاه جشنواره ترنم آسمانی و تبریک به برگزیدگان آن، گفت: شرکت در چنین جشنواره هایی فارغ از نتیجه، امری مبارک  و نفس حضور دارای اهمیت است. 

قرآن آموزش دهنده و هدایتگر برای بهترین سبک زندگی انسان ها  است

رئیس اداره توسعه فعالیت های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد استاد فقید فرهاد موذن و تبریک آغاز ماه ربیع الاول، اظهار کرد: قرآن به عنوان کتاب مقدس آسمانی، به دنبال آموزش سبک زندگی است. 

حجت الاسلام نوین در ادامه سخنانش، سبک زندگی حیوانات را تک خطی دانست و ادامه داد: منظور از تک خطی بودن زندگی حیوانات به این معنی است که آنها حتی آرزوی تغییر وضعیت موجود خویش را هم ندارند. 

وی با اشاره به اینکه انسان می تواند سبک های مختلفی را برای زندگی خویش انتخاب کند، افزود: قرآن آموزش دهنده و هدایتگر برای بهترین سبک زندگی انسان ها  است و چهارده معصوم قرآن ناطق هستند. 

بر اساس این گزارش، تقدیر از مادر مرحوم فرهاد موذن و پخش کلیپ از سیر زندگی این استاد فقید، تجلیل از برگزیدگان جشنواره و پخش کلیپ از مراحل مختلف جشنواره از دیگر بخش های مراسم اختتامیه اولین جشنواره قرآنی «ترنم آسمانی» بود. 

گفتنی است در این مراسم، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر علی اکبر طاهراقدم، قائم مقام رئیس دانشگاه و رئیس دانشکده پزشکی، به همراه تعدادی از جامعه دانشگاهی و خانواده آنها نیز حضور داشتند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.