سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹

همزمان با بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد:

از ربات پیشرفته و هوشمند قرآنی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه رونمایی شد

کانال ختم قرآن ارومیه 1400.JPG

در نشست دانشگاهی بیست و ششمین جشنواره قرآنی هد هد، از ربات پیشرفته و هوشمند قرآنی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه رونمایی شد.

به گزارش مفدا ارومیه نشست قرآنی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص بیست و ششمین جشنواره قرآنی هد هد روز شنبه۱۷ مهرماه با حضور مسئولین حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار و از از ربات پیشرفته و هوشمند قرآنی دانشگاه علوم پزشکی این دانشگاه رونمایی شد.

دکتر علی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ضمن بیان اهمیت حضور دانشجویان، کارکنان و هیئت علمی دانشگاه در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هد هد وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کلیه دانشگاهیان جهت شرکت در این رویداد مهم فرهنگی قرآنی دعوت نمود و بیان کرد: جشنواره قرآن و عترت از موثرترین فعالیت‌های فرهنگی است؛ امروزه انسان با وجود ظهور تمام تکنولوژی‌های پیشرفته خود را محتاج زندگی می‌داند که انسانیت، اخلاق، آرامش و حس برادری و نوع دوستی در آن وجود داشته باشد و تمام این موارد در پرتو قرآن کریم به سرانجام می‌رسد.

دکتر آقاپور گفت: با گسترش نقش فضای مجازی در زندگی، کاربران اینترنتی اکثر نیاز های خود را در این محیط برآورده و مدت زیادی از وقت خود را در این فضاها می گذرانند؛  بنابراین فضاهای مجازی از پتانسیل بسیار زیادی در جهت گسترش فعالیت های قرآنی و معارف اهل بیت را دارا است.

به همین منظور با هدف انس با قرآن و مقابله با آسیب های فضاهای مجازی ربات پیشرفته ختم قرآن توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی ارومیه برنامه نویسی و همزمان با این نشست از ربات پیشرفته و هوشمند قرآنی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه رونمایی شد.

در ادامه دکتر شهرام خادم وطن مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از معاون فرهنگی و دانشجویی به خاطر حمایت و همراهی در این امر از کلیه همکاران اداره قرآن و عترت تقدیر و تشکر نمود.

دکتر خادم وطن در خصوص  ویژگی های این ربات هوشمند  به موارد زیر اشاره نمود:

*ایجاد فضای معنوی  در تلگرام بدون هیچ نمونه مشابهی

* قابلیت یادآوری تعداد ایاتی که در ختم قرآنی سهیم هستید

*دریافت آیات پیشنهادی شما به صورت روزانه

*دریافت آیات با ترجمه فارسی

* امکان دریافت آیات تصادفی

*دریافت اخبار ماهانه ختم به صورت هوشمند

مدیر فرهنگی دانشگاه اضافه کرد: این ربات هم اکنون در تلگرام با نشانی @khatmquran۱۴۰۰bot فعال است   .

دکتر خادم وطن با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) که می فرمایند :"  اَفضَلُ الذِّکرِ القُرآنُ بِهِ تُشرَحُ الصُّدورِ وَ تَستَنیرُ السَّرائِرِ.(برترین ذکر، قرآن است، به وسیله آن سینه ها گشوده وپوشیده ها روشن شود. )" گفت : این برنامه فرصت مناسب و مغتنمی را برای کاربران ایجاد می کند که با پیوستن به آن در ثواب ختم گروهی قرآن سهیم شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.