سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸

مروری بر مطالعات پژوهشی؛

عملکرد مکمل های غذایی بر کاهش وزن

کافیین

استفاده از مکمل هایی همچون چای سبز، کاتچین، کافئین و ترکیب کافئین و کاتچین با عملکرد های متفاوت موجب کاهش وزن می شود. 

 به گزارش مفدا گیلان،نتایج حاصل از مطالعات انجام شده بر روی افراد چاق نشان داد، استفاده از مکمل هایی همچون چای سبز، کاتچین، کافئین و ترکیب کافئین و کاتچین با عملکرد های متفاوت موجب کاهش وزن می شود. 
چای سبز موجب افزایش هزینه انرژی و اکسیداسیون چربی در بدن می باشد. کاتچین موجود در چای، منجر به مهار آنزیم کاتیکول ال متیل ترانسفراز می شود که نتیجه آن، کاهش متابولیسم نوراپی نفرین است. افزایش سطح نوراپی نفرین باعث افزایش هزینه انرژی و اکسیداسیون چربی در بدن می شود که ممکن است منجر به کاهش وزن شود.
 چای علاوه بر کاتچین ها حاوی کافئین است که نشان داده شده است که متابولیسم انرژی را وابسته به دوز افزایش می دهد. 
کافئین فسفودی استراز را مهار می کند و باعث افزایش سطح آدنوذین مونو فسفات حلقوی می شد که می تواند سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک کند.
نشان داده شده است که کافئین به تنهایی نمی تواند کل افزایش متابولیسم انرژی که چای سبز ایجاد می کند را پوشش دهد و بنابراین ممکن است که کاتچین و کافئین با عملکرد های مختلف اثر سینرجیسم داشته باشند.
تهیه و تنظیم: سمانه کاشی کارشناس اداره تغذیه 

Salehi-sahlabadi A, Emami M, Ahmadzade M, Irani H, Kord Varkaneh H. A Survey on Clinical Effectiveness of Green Tea Supplementation Compared to Fiber, Caffeine and L-carnitine Supplements on Weight Loss: a Network Meta-Analysis. Scientific-Research Journal of Sabzevar University of Medical Sciences:27(3):363-72.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.