سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت:

زمان ثبت نام انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی تا ۲۶ مهرماه تمدید شد

ثبت نام انتقالی و میهمانی دانشجویان تمدید شد

مدیرکل امور شاهد وایثارگر وزارت بهداشت از تمدید زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ۲۶ مهرماه خبر داد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد تاج فرد مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: با توجه به تقاضای برخی از دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر که تاکنون موفق به ثبت نام برای نقل و انتقالات دانشجویی نشده‌اند، زمان ثبت نام تمدید شد. دکتر تاج فرد گفت: بر این اساس زمان ثبت نام انتقال دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر ورودی جدید تا ۲۶ مهرماه تمدید شد.

وی افزود: همچنین دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر ورودی‌های قبل که در مهلت تعیین شده قبلی موفق به ثبت نام نشده اند، در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه مجاز به ثبت نام در سامانه انتقال خواهند بود.

این مقام مسوول گفت: بر اساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، حداکثر ۵% سهمیه پذیرش مقاطع تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی (به جز مقطع دکترای تخصصی) برای نقل و انتقال دانشجویان در شروع هر سال تحصیلی اختصاص می یابد. وی تأکید کرد: تسهیلات موضوع آیین نامه انتقال صرفاً برای همسر و فرزندان شهید، آزادگان و همسر و فرزندان و جانبازان بالای ۲۵درصد و همسر و فرزندان آنان می باشد و شامل سایرین نمی باشد.

مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی جدید (۱۴۰۰) لازم است پس از ثبت نام در دانشگاه مبداء و دریافت شماره دانشجویی  تا تاریخ «۲۶ مهرماه» از طریق سامانه انتقال نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. وی با بیان اینکه ثبت نام انتقال برای «دانشجویان ورودی سال های قبل»، در شهریور ماه صورت گرفته است، تآکید کرد این دسته از دانشجویان نیز صرفاً در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه می توانند نسبت به ثبت درخواست انتقال خود اقدام کنند. وی تصریح کرد: این مهلت ثبت نام، برای آخرین بار بوده و به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

دکتر تاج فرد تأکید کرد: دانشجویان واجد شرایط انتقال، لازم است پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و اخذ شماره دانشجویی در زمان تعیین شده از طریق سامانه نقل و انتقال به آدرس: vsa.behdasht.gov.ir یا  http://shahedtransmission.behdasht.gov.ir اقدام و از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و ستاد مرکزی وزارتخانه خودداری فرمایند. وی در خصوص اعلام نتیجه نقل و انتقال متقاضیان افزود: درخواست متقاضیان در کمیسیون نقل و انتقالات بررسی و نتیجه بررسی انتقال دانشجویان «ورودی جدید» و «ورودی سال های قبل» اعم از موافقت یا مخالفت، به طور همزمان در «نیمه اول آبان ماه» از طریق سامانه و پیامک به دانشجو اطلاع رسانی می شود و به صورت کتبی نیز به دانشگاه مبداء و مقصد نیز اعلام می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.