سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴

حمایت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از طرح های تحقیقاتی هفته سلامت بانوان

معاون تحقیقات جیرفت

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از حمایت طرح های تحقیقاتی هفته سلامت بانوان خبر داد و گفت: طرح های تحقیقاتی در هفت سرفصل حمایت می شوند.

به گزارش مفدا جیرفت ، دکتر سیدی ضمن تبریک هفته سلامت بانوان (هفته سبا مهر) اظهار داشت: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در راستای رسالت خود از طرح های پژوهشی حمایت و روند تصویب این طرح ها را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد داد.

وی نقش زنان در ارتفاء سواد سلامت در بحران کرونا، نقش زنان در مدیریت سلامت روان اعضاء خانواده در بحران کرونا، نقش زنان در انجام واکسیناسیون کووید۱۹و نقش زنان در اقدامات پیشگیرانه و درمان بیماری کووید ۱۹ در قالب خانه را از جمله اولویت های مورد حمایت در هفته سبا مهر برشمرد.

خانم دکتر سیدی دیگر اولویت های طرح های پژوهشی مورد حمایت را شامل نقش زنان در پیشگیری از آسیب های شغلی و اجتماعی زنان در اپیدمی کووید ۱۹، سلامت مادر و نوزاد در دوره بارداری و پس از زایمان در دوران کرونا و مشکلات زنان سرپرست خانوار در دوران کرونا برشمرد و گفت: علاقه مندان جهت انجام طرح های تحقیقاتی در این زمینه ها اقدام کنند.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه بزرگداشت هفته ملی سلامت بانوان ایران(سبا) همه ساله از 24 لغایت 30 مهر ماه در سطح کشور برگزار می شود، اظهار داشت: این مناسبت فرصتی برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسئولان به سلامت بانوان و تاثیر آن بر سلامت خانواده و جامعه است.

خانم دکتر سیدی به شرتیط کرونایی جامعه اشاره کرد و گفت: همه گیری کرونا بر جنبه های مختلف

سلامت سایه انداخته و علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روانی و اجتماعی را تهدید می کند از این رو توجه به سلامت زنان نقش مهمی در سلامت جامعه دارد.

وی افزود: معاونت تحقیقات در زمینه بررسی علمی مسایل و مشکلات این حوزه اقدام به حمایت طرح های پژوهشی در هفت سرفصل نموده تا شاهد فعالیت پژوهشی مهمی در این زمینه باشیم از این رو علاقمندان در این زمینه مشارکت کنند.

وی ادامه داد: طرح های پژوهشی به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی از طریق سامانه پژوهان دانشگاه به آدرس http://research.jmu.ac.ir/general/homePage.action ارسال شود تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

                                                 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.