سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید؛

 برگزاری جلسات همفکری و برنامه ریزی فعالیت‌ها جهت همتایاران سلامت روان در دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی

مفدا

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان هر ساله، در دو بازه زمانی ( نیمه اول و دوم سال تحصیلی) طی فراخوان اعلامی در کانال مفدا کرمانشاه، اقدام به عضوگیری در گروه همتایاران سلامت روان می‌نماید.

به گزارش مفدا کرمانشاه، در راستای اجرای سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری "طرح همتایاران" مبنی بر افزایش آگاهی، مسؤلیت‌پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تامین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان‌های فرهنگی شکل گرفت.طرح همتایاران برای پیشگیری از شیوع آسیب‌های روانی و اجتماعی و کمک به ارتقاء سلامت روانی اجتماعی دانشجویان شکل گرفت. از اهداف اختصاصی می‌توان به شکل‌گیری همتایاران، فعال‌سازی رفتاری دانشجویان، تقویت برنامه‌های مشارکتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت روحیه، مددرسانی و تعاون به منظور ارتقاء و بهبود زندگی دانشجویی، ترویج سالم زیستی، تلاش برای ایجاد احساس مسؤلیت جمعی، افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی، تسهیل هویت یابی اجتماعی ازطریق تجربه‌اندوزی و ایفای نقش‌های فعال اجتماعی بین دانشجویان اشاره کرد.

در همین راستا اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان هر ساله ، در دو بازه زمانی ( نیمه اول و دوم سال تحصیلی) طی فراخوان اعلامی در کانال مفدا دانشگاه به جذب اعضا در گروه همتایاران سلامت روان می نماید.

با شروع سال تحصیلی 1401-1400 تمامی دفاتر مشاوره ای دانشکده ها و خوابگاه ها اقدام به برگزاری نشست با گروه همتایاران سلامت روان نمودند، در این نشست ها کارشناسان دفاتر مشاوره ضمن معرفی خدمات و فعالیت های اداره مشاوره به هم اندیشی با همتایاران پرداختند.

ازجمله بحث های مورد گفتگو ؛ نحوه برقراری رابطه حسنه با دانشجویانی که نیازمند خدمات در حوزه مشاوره هستند، شناسایی دانشجویان در معرض آسیب و آسیب دیده، مشارکت در ارائه خدمات در زمینه هدایت‌های تحصیلی، آموزشی ، شغلی و توانبخشی، مشارکت در پایش وضعیت روانشناختی دانشجویان، تهیه و توزیع جزوات اطلاع‌رسانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل گروه‌های پرورش تفکر خلاق وایده‌پردازی، فعالیت‌های مرتبط با توانبخشی و مجموعه فعالیت‌هایی در حوزه سلامت روان اشاره کرد.

قابل ذکر است در حال حاضر گروه همتایاران سلامت روان دارای 153 عضو فعال می باشد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.