دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

جشنواره قرآنی هدهد

بخش آوایی بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

هدهد بخش آوایی

بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد به دلیل شیوع بیماری کرونا همچون دوره گذشته غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود و کلیه  فرآیند برگزاری آن در بخشهای ادبی، پژوهشی، فناوری و هنری به صورت یک مرحله ای (سراسری)و در بخشهای آوایی و معارفی به صورت دو مرحله های (دانشگاهی و سراسری) است و نهایتاً دانشجویان برتر در برخی از رشته‌ها به جشنواره  ملی قرآن و عترت معرفی خواهند شد.

به گزارش مفدا وارستگان، جشنواره قرآن و عترت کارکنان، اساتید و دانشجویان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از سال  1374 توسط معاونت فرهنگی فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اجرا درآمده و بیست و ششمین دوره آن تحت عنوان "بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد" در سال 1400 طبق آیین نامه  به اجرا درخواهد آمد.
بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد به دلیل شیوع بیماری کرونا همچون دوره گذشته غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود و کلیه  فرآیند برگزاری آن در بخشهای ادبی، پژوهشی، فناوری و هنری به صورت یک مرحله ای (سراسری)و در بخشهای آوایی و معارفی به صورت دو مرحله های (دانشگاهی و سراسری) است و نهایتاً دانشجویان برتر در برخی از رشته‌ها به جشنواره  ملی قرآن و عترت معرفی خواهند شد. بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت «هدهد» ویژه دانشجویان، کارمندان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بوده و در ۶ بخش آوایی، ادبی، پژوهشی، تیمی، فناوری، معارفی، هنری، در ۵۵ رشته برگزار خواهد شد.
در بخش آوایی این جشنواره، شرکت کنندگان در این رشته ها به رقابت خواهند پرداخت:
 قرائت تحقیق
▪️قرائت ترتیل
▪️حفظ (جزء سی ام، ۳جزء اول، ۵ جزء اول، ۱۰جزء اول، ۲۰جزء اول، کل )
▪️دعا و مناجات خوانی
▪️اذان
▪️همخوانی و تواشیح
▪️ترجمه خوانی 
▪️آیین سخنوری
▪️ابتهال
▪️حفظ و ترجمه سوره انسان
▪️قرائت ترتیل

لازم به ذکر است هر فرد فقط مجاز به شرکت در یک رشته از هر بخش می باشد اما امکان شرکت در همه بخش ها به صورت همزمان وجود دارد.

شرکت کنندگان بخش آوایی ( به جز رشته ی حفظ)باید فایل های خود را بدون هرگونه افکت و ویرایش به صورت صوتی با فرمت mp3 و حداکثر حجم 40 مگابایت در سامانه جشنواره بارگذاری کنند.


برای دریافت آیین نامه داوری و آیین نامه اجرایی و فنی روی آن کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام:
https://quran.behdasht.gov.ir/login