دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰

به مناسبت هفته تربیت بدنی

مسابقه دارت ویژه اساتید و کارمندان

مسابقه دارت

به مناسبت هفته تربیت بدنی و جهت کسب آمادگی برای شرکت در مسابقات دارت ویژه کارکنان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خراسان رضوی، واحد تربیت بدنی علوم پزشکی وارستگان مسابقات دارت برگزار میکند

مدیریت تربیت بدنی علوم پزشکی وارستگان، به مناسبت هفته تربیت بدنی و جهت کسب آمادگی برای شرکت در مسابقات دارت ویژه کارکنان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خراسان رضوی، واحد تربیت بدنی علوم پزشکی وارستگان برگزار میکند.
زمان برگزاری مسابقات دوشنبه 26 مهر ساعت 14 تا 16 در لابی ساختمان شماره 2 خواهد بود.
گفتنیست در بازی دارت، تخته نشانه گیری باید طوری روی سطح دیوار نصب گردد که نقطه دایره شکل وسط آن ۱۷۳ سانتی متر با زمین فاصله داشته باشد. خط پرتاب نیز باید حداقل فاصله‌ای ۲۳۷ سانتی متری با تخته داشته باشد. فرد پرتاب کننده نیز نباید پای خود را روی خط یا جلوتر از خط قرار دهد. نحوه قرار گیری تخته دارت روی دیوار به صورتی است که دقیقا در مرکز دید یک فرد ۱۸۲ سانتی متری قرار می‌گیرد. هر بازیکن در هر ست یا دست از بازی باید ۳ تیر را پرتاب کند. شروع کننده بازی هم با پرتاب یک دارت از سوی هر دو بازیکن مشخص می‌شود، به این صورت که بازیکنی که تیر خود را نزدیک تر به مرکز سیبل (بول) بزند شروع کننده بازی خواهد بود. اگر تیر در یکی از قسمت‌های خال یا میان خال نشست، پرتاب محاسبه نمی‌گردد. تیرها نیز باید بر روی تخته بمانند و فاصله تیر تا مرکز مشخص شود. دارت به مدل‌های بسیار مختلفی بازی می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.