دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور رئیس جمهور آغاز شد

رئیسی: دانشگاه باید منشاء تحول جهت پیشرفت کشور باشد

رئیس جمهور

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در پیشرفت کشور نیازمند تحول هستیم و این تحول حتما باید بر پایه علم باشد، گفت: دانشگاه باید منشا تحول در کشور به عنوان یک ضرورت باشد.

به گزارش مفدا تهران، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و آموزش پزشکی با حضور رئیس جمهور، تعدادی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برخی از روسای دانشگاه ها، رئیس نهاد مقام معظم‌ رهبری در دانشگاه ها، استادان و دانشجویان دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، از دقایقی پیش در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران آغاز شد.

وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرپرست دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، از جمله سخنرانان این مراسم هستند.

همچنین یک استاد به نمایندگی از استادان دانشگاه‌ها و یک دانشجو نیز به نمایندگی از دانشجویان کشور در حضور رئیس جمهور سخنرانی خواهند کرد و پس از آن در پایان مراسم رئیس جمهور به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و آموزش پزشکی قرار است از حدود ۲۶ نفر از کنکوری‌های برتر در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و همچنین برترین‌های شاهد و ایثارگر با حضور رئیس جمهور تقدیر شود.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: کشور ما با داشتن دانشگاه های فعال، اساتید برجسته، هیئت‌های علمی و مقالات و پژوهش‌های بسیار ارزشمند می‌تواند جایگاه بسیار رفیع‌تری از این را پیدا کند.

وی عنوان کرد: دانشگاه حتما می‌تواند با همت بلند اساتید، پژوهشگران و همه خانواده بزرگ دانشگاه گام‌های بلندی در جهت ارتقای علم و دانش و به صورت دقیق‌تر در جهت پیشرفت کشور بردارد.

رئیسی خاطرنشان کرد: ما در پیشرفت کشور نیازمند تحول هستیم و این تحول حتما باید بر پایه علم باشد و اگر علم پایه نباشد، می‌شود سلیقه و نظرات و دیدگاه‌های مدیر و مدیرانی که در ادواری به آن اعتقاد پیدا می‌کنند و بعد از مدتی متوجه می‌شوند پایه علمی ندارد. حتما باید دانشگاه منشا تحول در کشور به عنوان ضرورت باشد.

خبر تکمیل می‌شود ...

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.