دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

ورزش بهترین گزینه برای غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان است

نشست ورزشی

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه رابطین ورزشی دانشکده های این دانشگاه گفت: هدف ما غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان است و ورزش بهترین گزینه برای این امر محسوب می شود.

به گزارش مفدا گیلان همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی و سال جدید تحصیلی در راستای ارتباط بهتر با دانشجویان و برپایی مسابقات بین دانشکده ای نشستی با حضور رابطین ورزشی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد. 

دکتر فردین مهرابیان در این نشست با اشاره به کمیت و کیفیت ارایه خدمات ورزشی برای دانشجویان اظهار کرد: رابطین در واقع زبان گویا و بازوان توانمند ما در دانشکده ها محسوب می شوند و لازم است ،تا مهارت های انسانی را تقویت نماییم و روحیه کار جمعی را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید با برنامه و هدفمند عمل کنیم افزود: لازم است  به گونه ای عمل کنیم که با حداقل امکانات و هزینه بالاترین بهره وری را شاهد باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی گیلان با تاکید بر اینکه دانشجویان، فرزندان ما هستند گفت: هدف ما غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان است و ورزش بهترین گزینه برای این امر محسوب می شود زیرا علاوه بر سلامت جسم، سبب ارتقای روحیه و نشاط در بین دانشجویان می شود.

دکتر مهرابیان با اشاره به بهبود شرایط کرونا و احتمال بازگشایی و حضور مجدد دانشجویان در فضاهای دانشگاهی و ورزشی خاطرنشان کرد: با حضور پرشور دانشجویان در دانشگاه قطعا لازم است تمهیدات لازم برای فعالیت های ورزشی آنان اندیشیده شود .

این مقام مسوول در دانشگاه در این نشست با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در زمینه ورزشی و رفاهی دانشجویان انجام شده است افزود: بازسازی سالن ورزشی امام خمینی (ره) و تکمیل مجموعه ورزشی لاکان  و همچنین خرید خوابگاه دانشجویی برای پسران و دختران طی سال گذشته از اقدامات بسیار بزرگی بوده است که با تلاش های رییس دانشگاه و حمایت های همه همکاران من در این مجموعه انجام شده است.

رحیم عبدسنبلی مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی در جمع رابطین ورزشی اظهار کرد: تشکل های دانشجویی بازوان توانمند ما در بین دانشجویان هستند و ما باید با تفویض بخشی از اختیارات به دانشجویان فعال به عنوان مدیران آینده این سرزمین در راستای اعتلای فرهنگ ورزش و سلامتی گام برداریم.

وی ادامه داد: کرونا سبب فقر حرکتی در بین جوانان بخصوص دانشجویان شده است و این امر رسالت ما را دوچندان می نماید و لازم است با مشارکت شما رابطین ورزشی برنامه های مناسبی را برای فعالیت های ورزشی دانشجویان در دانشکده ها برنامه ریزی نماییم  تا به اهداف اصلی که توسعه وزش، سلامتی و نشاط  در بین دانشجویان است دست یابیم .

مدیر تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی همچنین از برگزاری مسابقات بین دانشکده ای و بین خوابگاهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تلاش شما رابطین ورزشی قطعا در سال تحصیلی جدید استعداد های ورزشی تازه ای در بین دانشجویان کشف خواهد شد و باری دیگر دانشجویان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در مسابقات، مدال های رنگارنگی را کسب خواهند کرد.

 در ادامه این نشست یاسمین نامی دبیر  کل شورای صنفی دانشجویان نیز با اشاره به اینکه باید انگیزه مناسبی برای شرکت دانشجویان در فعالیت های ورزشی ایجاد شود افزود: آگاه نمودن دانشجویان به اهمیت ورزش و فعالیت های ورزشی باید مورد توجه قرار گیرد و با ایجاد انجمن ورزشی می توانیم گام های مناسبی برای حضور هرچه بیشتر دانشجویان در عرصه ورزش برداریم .

در پایان این نشست هریک از رابطین ورزشی با بیان موانع و مشکلات امکانات و فضاهای ورزشی در دانشکده ها خواستار بهبود فضاهای ورزشی و تخصیص امکانات ورزشی جدید شدند.

  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.