دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲

با مصوبه شورایعالی ارزشیابی؛

لیست دانشگاه‌های خارجی مورد ‏تایید وزارت بهداشت ۲ سال اعتبار دارد

دانشگاه های خارجی

وزارت بهداشت اعلام کرد: با کارشناسی صورت گرفته فهرست دانشگاه‌های مورد تایید خارج از کشور سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ در رشته‌های علوم پزشکی برای سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ نیز دارای اعتبار است.

به گزارش مفدا، مرکز خدمات آموزشی شرایط تایید لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد ‏تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ‏پزشکی در رشته‌های مرتبط ‏با علوم پزشکی را اعلام کرد.

با بررسی‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیرو مصوبه شورایعالی ارزشیابی، اعتبار لیست دانشگاه‌های مورد تایید، دو ساله اعلام می‌شود.

بنابراین فهرست دانشگاه‌های مورد تایید خارج از کشور اعلام شده برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، برای سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ نیز در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی دارای اعتبار است.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرده است که از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ و بعد از آن، زمان شروع به تحصیل در دوره اصلی، ملاک مورد تایید بودن دانشگاه است.

به گزارش مهر، معیار شروع به تحصیل، تاریخ ویزای معتبر، تاریخ خروج از کشور و تاریخ حضور و شرکت در کلاس‌ های دوره اصلی، مطابق با برنامه سال‌ تحصیلی دانشگاه مربوطه است.

همچنین کالج های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در لیست و شعب آن در سایر کشورها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نیست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.