دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان غیرایرانی پیگیری می‌شود

صدور اینترنتی معافیت تحصیلی

سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم گفت: موضوع اینترنت دانشجویان خارجی در حال پیگیری است. البته سال گذشته نیز به دانشجویانی که در ایران حضور داشتند اینترنت رایگان تعلق گرفت.

به گزارش مفدا بیرجند، افشین آخوندزاده درباره واکسیناسیون دانشجویان خارجی گفت: واکسیناسیون دانشجویان غیرایرانی که در کشور ما حضور دارند همگی انجام شده است. قاعدتاً دانشجویان خارجی زمانی که می‌خواهند برای شرکت در کلاس‌های حضوری سال تحصیلی جاری به ایران بیایند باید کارت واکسن داشته باشند.

سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان درباره ارائه اینترنت رایگان به دانشجویان خارجی گفت: مسئله اینترنت آن‌ها نیز در حال بررسی و پیگیری است زیرا سال گذشته هم اینترنت رایگان به دانشجویانی که ایران بودند تعلق گرفته بود.

وی ادامه داد: امسال نیز تلاش می‌شود تا به زودی طی نامه‌ای که از طرف ریاست سازمان امور دانشجویان به وزارت ارتباطات نوشته شده، اینترنت رایگان برای دانشجویان غیرایرانی نیز در نظر گرفته شود. در این میان یک تعدادی از دانشجویان ما، دانشجویان اتباع افغانستانی هستند که آنها نیز می‌توانند از اینترنت رایگان استفاده کنند.

آخوندزاده در پاسخ به این سوال که اسکان دانشجویان غیر ایرانی به چه صورتی است؟ گفت: هیچ تفاوتی بین دانشجوی غیرایرانی و ایرانی وجود ندارد، اگر خوابگاه برای دانشجویان ایرانی وجود دارد طبق آن برای دانشجویان خارجی نیز وجود خواهد داشت، همچنین در این زمینه طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا اقدام خواهد شد.

به گزارش مهر، وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی از دانشجویان اتباع افغانستان با توجه به مسائل و مشکلاتی که کشور افغانستان به آن دچار شده است، گفت: مسئله کمک به دانشجویان اتباع افغان از پیش هم مطرح بوده و مسئله روز ما نیست. پیش از این نیز یک بسته حمایتی جداگانه برای دانشجویان افغانستان در نظر گرفته شده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.