دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت؛

از فعالان کانون‌های دانشجویی در «جشنواره کانون‌های برتر» تجلیل می‌شود/ اشتراک‌گذاری تجارب کانون‌های برتر به سایر کانون‌ها

پوستر جشنواره هلال

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درباره اهمیت برگزاری «جشنواره کانون‌های برتر» دانشجویی هلال احمر گفت: مهمترین هدف ما از برگزاری این جشنواره این است که با شناسایی کانون‌های برتر از کارهای جهادی، داوطلبانه و خداپسند دانشجویان مجاهد تقدیر کنیم و همچنین با معرفی این کانون‌ها تعاملی با سایر کانون‌ها ایجاد کنیم و بتوانیم در جهت اشتراک‌گذاری تجارب کانون‌های برتر به سایر کانون‌ها قدم برداریم.

به گزارش مفدا، جشنواره کانون‌های برتر دانشجویی هلال احمر به همت اداره کل کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت و با همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با هدف انگیزه‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و معرفی نمونه‌های برتر و ارزش‌گذاری زحمات دبیران برجسته کانون‌های دانشجویی هلال احمر وزارت بهداشت و تلاش برای معرفی دبیران و کانون‌های کوشا و فعال در سطح ملی طراحی شده و قرار است درمهرماه امسال این جشنواره برگزار شود. در همین رابطه با آرمان محمودی دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به گفتگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درباره اهداف برگزاری جشنواره کانون‌های برتر دانشجویی هلال احمر عنوان کرد: مهمترین هدف ما در برگزاری این جشنواره این است که با شناسایی کانون‌های برتر از کارهای جهادی، داوطلبانه و خداپسند دانشجویان مجاهد تقدیر کنیم و همچنین با معرفی این کانون‌ها تعاملی با سایر کانون‌ها ایجاد کنیم و بتوانیم در جهت اشتراک‌گذاری تجارب کانون‌های برتر به سایر کانون‌ها قدم برداریم. هدف ما این است  که شاهد این باشیم که همه کانون‌ها فعال باشند و با همکاری یکدیگر کارهای فرادانشگاهی انجام دهند.

محمودی درباره میزان فعال بودن و اثربخشی کانون‌های هلال احمر بیان کرد: ما با توجه به شاخص هایی که مدنظر داریم کانون‌ها را ارزیابی می‌کنیم. البته این شاخص‌ها با توجه به مستنداتی که از دانشگاه‌ها دریافت می‌شود سنجیده خواهد شد. به عنوان نمونه برخی از این شاخص‌ها عبارت است از: فراوانی برنامه اجرا شده، کیفیت اجرا و پیاده‌سازی و تاثیرگذاری در گروه هدف.

او افزود: با توجه به این شاخص‌ها کار داوان  جشنواره کانون‌ها را ارزیابی می‌کنند. این داوری در دو مرحله انجام می‌شود، به این ترتیب که در مرحله اول پنج داور حضور دارند و کانون‌هایی که موفق به کسب بیشتر از نصف حداکثر امتیازات شده‌اند به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند. درمرحله دوم در بین آثار برگزیده، داوری نهایی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر انجام می‌شود و به کانون‌های منتخب هدایای ارزشمندی اهدا می‌گردد.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت درباره رتبه‌بندی کانون‌های هلال احمر گفت: با توجه به جلسه‌ای که در مردادماه توسط شورای مرکزی مجمع برگزار شد اعضای مجمع از مردادماه مشغول برنامه‌ریزی و آماده‌سازی شیوه‌نامه جشنواره بوده‌اند تا با توجه به اتمام سال تحصیلی و شروع سال تحصیلی جدید کانون‌های برتر را شناسایی و از این کانون‌ها تقدیر کنند.

او در پایان عنوان کرد: از آقای آرش اکبری دبیر اجرایی جشنواره  کانون‌های برتر که کمک‌های خوبی در جهت برگزاری این جشنواره انجام داده‌اند تشکر می‌کنم. امیدوارم بتوانیم از دانشجویان مجاهد هلال‌احمری که در سال گذشته با جان و دل در حال مبارزه با ویروس منحوس کرونا بودند تقدیر بعمل آوریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.