دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴

 آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران برگزار شد

 آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران

 آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران برگزار شد. در این جلسه لوح تقدیر و یادبودهایی از جانب سازمان بسیج دانشجویی، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و دانشجویی و دفتر ریاست دانشگاه به حسین مقدسیان مسئول سابق و حکم جدید مسئولیت، به همراه یادبودی معنوی به  احمدرضا مبشر به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه ایران تقدیم شد.

به گزارش مفداایران، عصر شنبه هفدهم مهرماه در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران، که با حضور  دکتر پازوکی، سرپرست دانشگاه؛  دکتر حدیقی، معاون دانشجویی و فرهنگی؛ نمایندگان سازمان بسیج دانشجویی و جمعی از مسئولین و دانشجویان بسیجی دانشگاه برگزار شد،  احمدرضا مبشر به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی شد و از زحمات مسئول سابق،  حسین مقدسیان تقدیر و تشکر به عمل آمد.
لازم به ذکر است که در ابتدای این جلسه دکتر حدیقی، این جلسه را به رویدادی شبیه دوامدادی تشبیه کرد که در آن مسئولیت‌ها از یک نفر در یک تیم به نفر دیگر واگذار می‌شود تا در بهترین زمان و بابالاترین کیفیت به امور مربوطه رسیدگی شود. ایشان در ضمن بیان اهمیت بسیج دانشجویی به عنوان یک تشکل فعال در دانشگاه ایران از زحمات مسئول سابق قدردانی کرده و برای مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه دکتر پازوکی نیز با بیان جایگاه تاریخی بسیج از زمان صدور فرمان تشکیل این سازمان توسط امام راحل (ره) تا زمان حال پرداخته و تاثیرگذاری خدمات امروز این نهاد خصوصاً در بخش دانشجویی را شایان توجه خواند. ایشان خدمات ارائه شده توسط بسیج دانشجویی در امر واکسیناسیون در ماه‌های اخیر را نمونه کار جهادی موفق در کشور خواند و ابراز امیدواری کرد که بسیج همچنان بتواند به وظایف علمی و اجتماعی خود به بهترین نحو جامه عمل بپوشاند.

سخنرانی  فرد حسینی، معاون راهبردی سازمان بسیج دانشجویی نیز در این مراسم از دیگر برنامه‌های جلسه شورا بود. ایشان با بیان نمونه‌های موفق بین‌المللی سازمان‌های مردم نهاد، بسیج را یک نمونه موفق از این سازمان‌ها عنوان کرد و با اشاره به عباراتی منسوب به امیرکبیر و توجه به آیه‌ای از قرآن مجید به این امر متذکر شد که در صورتی که واقعاً آحاد مردم یک جامعه بر امری تصمیم بگیرند و خواستار تغییر و تحول باشند امید است که این مطلوب‌گرایی به ثمر برسد و اگر مردمی منتظر باشند تا تنها گروهی خاص وارد عرصه شده و سرنوشت مردم را به بهترین شکل رقم بزنند انتظاری دور از حقیقت خواهد بود.


در ادامه نیز هر یک از مسئولین جدید و قدیم بسیج دانشجویی دانشگاه ایران به تقدیر و تشکر از خواهران و برادران همراه خود در این تشکل دانشجویی پرداخته و گزارشی از فعالیت‌های انجام شده خصوصاً در زمینه خدمات رسانی در عرصه پیشگیری و درمان بیماری کرونا در کنار دیگر مسئولیت‌ها پرداخته و نقش خودخوانده بسیج در خدمات رسانی به جامعه در برهه‌های مختلف اجتماعی را از اختصاصات این تشکل دانستند.
در پایان این جلسه لوح تقدیر و یادبودهایی از جانب سازمان بسیج دانشجویی، نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و دانشجویی و دفتر ریاست دانشگاه به حسین مقدسیان مسئول سابق و حکم جدید مسئولیت، به همراه یادبودی معنوی به احمدرضا مبشر به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه ایران تقدیم شد.

گالری تصاویر آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.