دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۶

اولین سالگرد آسمانی شدن "استاد احمد اخوان" بر تمامی دانشجویان و کارکنان دانشگاه تسلیت باد

استاد احمد اخوان

مدیریت تربیت بدنی دانشگاه ایران، فرا رسیدن اولین سال درگذشت استاد احمد اخوان، پیشکسوت کوهنوردی، اسکی و طبیعت گردی را به جامعه دانشگاهی تسلیت گفته و از خداوند متعال آرزوی آمرزش روح آن مرحوم و ادامه راه آن بزرگمرد خدوم و دلسوز را دارد. 

مفداایران - دلنوشته یکی از دانشجویان علاقمند به آن زنده یاد، تقدیم خوانندگان دانشگاهی می‌شود:

اسطوره کوه نوردی ایران، استاد احمد اخوان هزاوه متولد شهریور ۱۳۱۲، به حق یکی از پیشگامان، پیشکسوتان ومربیان شاخص ایران بود که در طول ۶۲ سال فعالیت پی‌گیر و بی‌وقفه در عرصه کوه نوردی، خدمات بسیار شایانی را به جامعه کوه نوردان ایران و جوانان این مرز و بوم نمود؛ چه در زمان تصدی سر پرستی گروه مهرگان، (باشگاه پولاد تهران)، فرهنگ سرای بهمن، فدراسیون کوه نوردی ایران و چه در زمان سرپرستی انجمن کوه نوردی دانشگاه علوم پزشکی ایران.

او شیفته انتقال دانش و فنون کوه نوردی به جوانان به ویژه دانشجویان بود و همت بلندی در آبادانی پناهگاه‌ها در کوه‌های ایران زمین داشت. آخرین برنامه کوهنوردی او در سن ۸۷ سالگی، رفتن به پناهگاه سرچال در منطقه علم‌کوه بود که در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۹ با همراهی فروزان زیادلو (از بنیان‌گذاران باشگاه کوهنوردی تهران) و محمد رئوفی (از پیش‌کسوتان باشگاه کوهنوردی تهران) اجرا شد. چند روز بعد سحرگاه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹، استاد احمد اخوان، مربی پرسابقه کوهنوردی، در بیمارستان امام علی کرج، دیده از جهان فروبست. روحش شاد و مسیرش پر رهرو باد.

متن: آرش عبداللهی (دانشجوی سال۶ پزشکی)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.