یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴

جهت مشارکت حداکثری؛

رئیس و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از دانشگاهیان برای شرکت در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد دعوت کردند

مفدا

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، نشستی در راستای دعوت رئیس و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از دانشگاهیان در راستای افزایش مشارکت حداکثری در جشنواره قرآنی هدهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، جلسه دعوت رئیس دانشگاه از دانشگاهیان جهت شرکت در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد با حضور دکتر محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی، حجت‌الاسلام و المسلمین محبی، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه، بهمن الماسی، مدیر امور فرهنگی و دیگر اعضای شورای فرهنگی در تاریخ یک‌شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

در ابتدای جلسه، بهمن الماسی مدیر امور فرهنگی دانشگاه بیان کرد: بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد رویداد بسیار مهمی در بین دانشگاه‌های سراسر کشور است و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال گذشته موفق به کسب رتبه دوم سراسری کشوری شده است، لذا همه مسئولین و دانشجویان جهت حفظ و ارتقاء این جایگاه همت خود را به کار گیرند.

وی افزود: در جشنواره سال گذشته، دانشگاه علوم‌پزشکی‌کرمانشاه توانست ۳۱ مقام کشوری را به دست بیاورد و با اطلاع رسانی و شناسایی استعدادهای دانشجویان و اساتید در روزهای باقیمانده می‌توان در جشنواره بیشترین میزان مشارکت را  اساتید، دانشجویان و کارکنان را به این دانشگاه اختصاص دهیم.

الماسی در ادامه عنوان کرد: بیست و ششمین جشنواره هدهد شامل ۸ بخش، ۵۵ رشته و ۱۵۵ عنوان می‌باشد و بایستی راهکارهایی جهت تشویق و ترغیب دانشجویان جهت مشارکت حداکثری اندیشیده شود.

وی در پایان سخنان خود به جشنواره مشارکت‌های اجتماعی، هفته وحدت، اردوهای جهادی و... نیز اشاره کرد.

دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز ضمن تشکر از حمایت‌های همه‌جانبه دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  اظهار داشت که جشنواره‌های قرآنی مانند هدهد بهانه‌ای هستند برای پیوند هر چه بیشتر دانشجویان، اساتید و کارکنان با مفاهیم ارزشمند قرآنی.

وی در ادامه  از بسیج دانشجویی و نهاد رهبری به خاطر تلاش‌ها و همکاری‌های همه جانبه تشکر و قدردانی کرد. و همچنین جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به نامگذاری اماکن و خوابگاه های دانشجویی به نام شهدا اشاره کرد.

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ضمن تبریک به خاطر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی بیان داشت که کسب جایگاه و رتبه بهانه است و نکته مهم ترویج فرهنگ قرآنی و تلاش برای پیوند این مفاهیم با زندگی روزمره است و از این رو خواستار انتشار مفاهیم قرآنی در قالب جملات کوتاه و تفسیری از این عبارات روح بخش برای جامعه دانشجویی اساتید و کارکنان شد.

دکتر مرادی در پایان سخنانش افزود، برگزاری هر گونه مراسم برای دانشجویان جدید الورود باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توزیع ماسک و با حداقل تعداد افراد شرکت کننده صورت پذیرد.

ذر پایان جلسه، حول موضوعاتی از قبیل نحوه اطلاع رسانی، ثبت نام و جذب دانشجویان در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد، نامگذاری اماکن و خوابگاه‌های دانشجویی به نام شهدا و نحوه برگزاری مراسمات  بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است، در پایان جلسه نیز، از دکتر زهراالسادات مهدیون، مسئول دبیرخانه عفاف و حجاب دانشگاه، به واسطه نقش ارزنده‌شان در راستای تحقق مصوبات دبیرخانه عفاف و حجاب و اجرای برنامه‌های مختلف و فاخر در سطح دانشگاه -که موجب تجلیل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه نیز قرار گرفته- قدردانی شد.

/ انتهای پیام

خبرنگاران: مهناز حمیدیان زاده، سارا زارعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.