سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲

راه یابی ۴ اثر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش ادبی به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره سیمرغ

مفدا تبریز

در رشته «شعر نو» اثر محمد نقوی، در رشته «داستان کوتاه» اثر رویا صبوحی و در رشته «شعر طنز» دو اثر از محسن مفرح به عنوان راه یافتگان به مرحله نهایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز معرفی شده اند. 

به گزارش مفدا تبریز،  با اعلام رای هیات داوران، ۴ اثر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش ادبی به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از میان ۵۹۵۲ اثر رسیده به دبیرخانه، راه یافتند. 

بر اساس این گزارش، در رشته «شعر نو» اثر محمد نقوی، در رشته «داستان کوتاه» اثر رویا صبوحی و در رشته «شعر طنز» دو اثر از محسن مفرح به عنوان راه یافتگان به مرحله نهایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز معرفی شده اند. 

گفتنی است  ۱۲ داور در ۸ رشته، بخش ادبی جشنواره بین‌المللی سیمرغ را داوری کردند. در رشته ترانه بخش آزاد ۳۲۰ اثر، در بخش ملی ۱۳۸ اثر، در رشته شعر کلاسیک بخش آزاد ۱۰۳۴ اثر، در بخش ملی ۳۹۸ اثر، در رشته شعر نو بخش آزاد ۷۹۱ اثر، در بخش ملی ۳۵۸ اثر، در رشته داستان کوتاه بخش آزاد ۷۴۲ اثر، در بخش ملی ۵۷۳ اثر، در رشته نثر ادبی که مختص دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت است ۸۸۳ اثر، در رشته نثر طنز بخش آزاد ۱۶۹ اثر، در بخش ملی ۱۱۹ اثر، در رشته شعر طنز بخش آزاد ۱۸۴ اثر و در بخش ملی ۱۹۳ اثر و در رشته شاهنامه خوانی که مختص دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت است ۵۰  اثر به ثبت رسیده است.

شایان ذکر است از نظر تعداد آثار ثبت شده در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، دانشگاه‌ علوم‌پزشکی تبریز توانست با ثبت ۶۰۲۹ اثر به عنوان دانشگاه پیشتاز در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گیرد و این میزان آثار توسط یک هزار و ۴۷۸ شرکت کننده ارسال و تعداد آثار ثبت شده دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل  یک هزار اثر بیشتر شده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.