سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰

برگزیده جشنواره ایده‌های نو از دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد؛

علاقه‌مندی به یافته‌های جدید؛ نقطه ی شروع برای ایده‌های نو

کرمان

یاسمن شفیعی از برگزیدگان جشنواره ایده‌های نو از دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رمز موفقیتم را علاقه‌مندی به یافته‌های جدید و پشتکار می‌دانم.

به گزارش مفدا کرمان، یاسمن شفیعی، یکی از برگزیدگان جشنواره ایده های نو از دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت و گو با خبرنگار مفدا گفت:علاقه مندی به یافته های جدید که به لطف خدا و پشتکار و مطالعه مقالات متعدد و قطعا مشاوره اساتید گرامی و حمایت خانواده در این موفقیت تاثیر به سزایی داشته است.

خودتان را معرفی کنید و از سوابق علمی و تحصیلی تان بگویید؟

یاسمن شفیعی هستم. دانشجوی سال آخر رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها که دارای تجربه شرکت در مسابقات علمی از جمله آیدیا تاک(Idiea Talk) سری دوم و جز ۱۰ ایده برتر راه یافته به مرحله نهایی(گروه کارآگاهان جنایی) و دبیر پژوهشی انجمن علمی بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها در سال ۱۳۹۹_۱۴۰۰

 همچنین جز اعضای نشریه وکتور و مفید، مضر و اکنون‌ نیز جز نفرات برگزیده نخستین جشنواره کشوری ایده های نو حوزه سلامت می باشم.

 نقطه شروع ایده شما کجاست و چی شد که این ایده به ذهنتون رسید؟
در ابتدا با توجه به جدید بودن این رشته و اهمیت آن خواستم کاربرد های جذاب این رشته را به همگی نشان بدهم و همچنین مشکلات آلودگی محیط زیست، کمبود مواد غذایی که باعث سوتغذیه و بیماری های ناشی از آن در بسیاری از مناطق جهان شده است باعث شد که این ایده شکل بگیرد.

رمز موفقیت تون چه چیز هایی بودند؟
در وهله اول لطف خدا 
علاقه مندی به یافته های جدید و پشتکار
امکانات و اطلاعاتی که دانشگاه در اختیار ما قرار داده است همراه با مطالعه مقالات متعدد، مشاوره اساتید گرامی و ارتباط با دانشجویان موفق در این حیطه بوده است.

 چه مشکلاتی پیش روی شما بوده؟
هزینه ها و عدم دسترسی به استارتاپ های گذشته رشته بیولوژی، عدم آشنایی با ثبت و آینده این ایده و با توجه به جبهه گیری افراد نسبت به حشرات و تغذیه از آنها، بزرگترین مشکل دیوار ترس و چندش مردم نسبت به دنیای حشرات است که بایستی فرو ریخته شود.

 از چه طریقی با جشنواره آشنا شدید ؟
 تیزر و پوستر مربوط به جشنواره در کانال ها و سایت های انجمن علمی دانشگاه که به معرفی جشنواره پرداخته بودند.

 دانشگاه در پرورش خلاقیت دانشجویان چقدر سهم دارد؟
سهم عمده ای دارد و باید زیر ساخت های لازم برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی به گونه ای باشه که دانشجو بتواند با فراغ بال به کارهای تحقیقاتی مفید برای کشورش بپردازد و از همه مهمتر ارج نهادن به تمامی رشته ها در تمامی مقاطع تحصیلی.

به نظر شما چند مهارتی که داشتن آنها را برای کسب موفقیت ضروری می دانید؟
آشنایی با استارتاپ های حوزه سلامت و آشنایی با کارآفرینی حوزه سلامت و آینده شغلی رشته خود هستند.

و در آخر صحبت تون با مخاطبین مفدا...

در انتها تشکر می کنم از عوامل دانشگاه علوم پزشکی کرمان و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که این فرصت رو در اختیار ما قرار دادند و همچنین تشکر از تمامی اساتید عزیز و گرانقدر این رشته که ما رو در این مسیر راهنمایی کردند.
 به امید روزی که بتونیم شاهد استفاده از حشرات در زمینه های مختلف علمی باشیم.

خبرنگار:نیلوفر لطفی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.