جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۵

حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل بیت (ع) مبارک باد

مازندران/ربیع الاول

شکر حق ماه صفر رفت و بهاران آمد

باز از باغ وَلا صوت هَزاران آمد

عطر گلخنده ی لبها به مشام دلهاست

عاشقان! موسم لبخند امامان آمد

 جلوه گل عندلیبان را غزلخوان می‌کند

نام مهدی صد هزاران درد درمان می‌کند

مدعی گوید که با یک گل نمی‌گردد بهار

من گلی دارم که عالم را گلستان می‌کند
 

ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله، اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین بزرگ شدیم، از خزان غفلت به برکت اشک‌های محرم و صفر به بهار رسیدیم و اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است، زیرا میلاد رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در این ماه است و می‌توان ادعا کرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتی مانند آن به خود ندیده است.

ماه "ربیع الاول" همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه‌ها می‌باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست. در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است. زیرا میلاد رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در این ماه است و می‌توان ادعا کرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتی مانند آن به خود ندیده است. چرا که او داناترین مخلوقات خداوند و برترین آن‌ها و سرورشان و نزدیکترین آن‌ها به خداوند و فرمانبردارترین آن‌ها از او و محبوبترینشان نزد او می‌باشد، این روز نیز برتر از سایر روزهاست؛ و گویا روزی است که کاملترین هدیه ها، بزرگترین بخشش ها، شاملترین رحمته ا، برترین برکتها، زیباترین نورها و مخفی‌ترین اسرار در آن پی ریزی شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.