پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹

به همت انجمن علمی مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار دانشگاه؛

کارگاه آموزشی "ایمنی کار در ارتفاع" در بستر آموزش مجازی برگزار شد

کار در ارتفاع

دبیر انجمن علمی مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی قم از برگزاری کارگاه آموزشی "ایمنی کار در ارتفاع" به عنوان یکی از مقوله‌های مهم در ایمنی و بهداشت خبر داد.

به گزارش مفدا از قم، خانم سامیه هاشمی طی گفت وگویی، از برگزاری کارگاه آموزشی "ایمنی کار در ارتفاع" به عنوان یکی از مقوله‌های مهم در ایمنی و بهداشت خبر داد .

دبیر انجمن علمی مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اهمیت پرداختن به این موضوع گفت: کار در محیط‌های صنعتی همواره با مخاطرات بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی همراه بوده و این مخاطرات در فعالیت‌های مختلف کاری می‌توانند به شکل‌های متفاوتی ظاهر شده و در صورت عدم برنامه ریزی و کنترل صحیح، پیامدهایی را به دنبال داشته باشند که گاهی اوقات جبران آنها به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

به اعتقاد خانم هاشمی داشتن برنامه‌ای نظام مند برای شناسایی خطرات شغلی و لحاظ نمودن برنامه‌های کنترلی و پیشگیرانه به منظور جلوگیری از بروز پیامدهای ناگوار در محیط کار امری اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: ”کار در ارتفاع” از جمله فعالیت‌هایی است که در محیط‌های کاری مختلف به صورت روزمره و یا برای انجام برنامه‌های تعمیر و نگهداری انجام می‌شود. شرایط خاص کار در ارتفاع،‌ آن را به فعالیتی خاص از نظر نوع مخاطرات و پیامدهای حوادث احتمالی آن تبدیل کرده است.

دبیر انجمن علمی مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: آمار بیانگر آن است که سقوط از ارتفاع عامل ۴۴ درصد مرگ کارگران است؛ بنابراین برگزاری دوره‌ها به توانمند سازی تحصیل کردگان و فعالان این حوزه و همچنین کارفرمایان و کارگران در راستای رعایت اصول ایمنی و در نهایت پیشگیری از حوادث ناگوار کمک شایانی می‌کند.

وی اضافه کرد: این کارگاه که دارای ۳۲ شرکت کننده از دانشگاه و همچنین شاغلان و فعالان حوزه بهداشت حرفه‌ای و ایمنی سراسر کشور بود به صورت مفید و با رضایت شرکت کنندگان برگزار شد .

هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد در آینده پیش رو کارگاه‌های علمی آموزشی مفید و ارزنده‌ای از طرف انجمن علمی خدمت فعالان بهداشت کشور ارائه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.