چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵

با حضور مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت

نشست فنی دومین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

نشست فنی دومین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک وزارت بهداشت

نشست فنی و توجیهی دومین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی روز چهارشنبه هفتم مهر ماه با حضور مهندس خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در سالن اجتماعات شهید احدی برگزار شد.

به گزارش مفدا، نشست فنی و توجیهی دومین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی روز چهارشنبه هفتم مهر ماه با حضور مهندس خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی در سالن اجتماعات شهید احدی برگزار شد.

در این جلسه کارشناسان و مسؤولان فنی این بازی‌ها در خصوص روند برگزاری این دوره از المپیاد به صورت مجازی و همچنین لزوم تدوین آیین‌نامه‌ها و قوانین مربوط به بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک بحث و تبادل نظر کردند و مقرر شد آیین‌نامه‌های مربوط به برگزاری این مسابقات حداکثر تا ۱۲ مهرماه تحویل مسؤولان ستادی اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت قرار گیرد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این نشست فنی و توجیهی اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که در شرایط شیوع ویروس کرونا، ورزش و فعالیت‌های تربیت بدنی متوقف نشده و همچنان به قوت خود باقی مانده است. امسال ما شاهد برگزاری دومین دوره المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک وزارت بهداشت هستیم که قرار است اواخر دی‌ماه برگزار شود.

مهندس رحمان خدابنده لو بر لزوم تشویق و ترغیب دانشجویان علوم پزشکی برای حضور در این المپیاد تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم با تدوین آسان‌تر آیین‌نامه‌ها و قوانین بازیها، طیف بیشتری از دانشجویان علوم پزشکی را به این المپیاد مجازی دعوت کنیم. به هرحال با توجه به شرایط پاندمی کویید ۱۹ می‌توان با برگزاری دومین المپیاد مجازی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک، سبب غنی‌سازی اوقات فراغت و همچنین افزایش شور و نشاط میان دانشجویان علوم پزشکی شویم.

وی خاطرنشان کرد: کرونا ثابت کرد که نه تنها تهدید بلکه فرصتی است برای ما تا بتوانیم ظرفیت‌های خود را در این شرایط نیز به منطه ظهور برسانیم و به واقع شیوع این ویروس منحوس، باعث شد از امکانات و تجهیزات مجازی نهایت بهره‌ را برای برگزاری المپیاد و مسابقات ورزشی غیرحضوری انجام دهیم.

خدابنده لو بر لزوم افزایش هیجان و جذابیت به این مسابقات تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم این مسابقات با هیچان و انگیزه بیشتری در میان دانشجویان علوم پزشکی برگزار شود و فارغ از کسب نتیجه، بتوانیم در افزایش شور و نشاط میان قشر دانشجو، نقش بسزایی ایفا کنیم. فقط باید قوانین و مقررات برگزاری این بازی‌ها که به صورت تخصصی است، شفاف و مشخص باشد و با دراختیار دادن فیلم‌های آموزشی و نکات فنی میان دانشجویان، آنها را با قوانین برگزاری مسابقات آشنا کنیم تا هیچ نقطه ابهامی وجود نداشته باشد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه داوری مسابقات و المپیادهای ورزشی مجازی به مراتب دشوارتر از داوری المپیادهای حضوری است، خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی فراهم کنیم تا داوران و ناظران بر این مسابقات، در شرایط بهتری بتوانند قضاوت این بازیها را انجام دهند و در این راستا باید از توان و ظرفیت بالای داوران باتجربه استفاده کنیم.امیدوارم این دوره از المپیاد با شور و استقبال بیشتری برگزار شود و بتوانیم شاهد حضور دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در این رویداد بزرگ ورزشی باشیم.

رشته‌های شطرنج و روبیک به دومین المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک وزارت بهداشت اضافه می‌شود

همچنین در ادامه این نشست، دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، دقایقی در خصوص برگزاری این المپیاد به بیان سخن پرداخت و گفت : نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی سال گذشته در ۷ رشته ورزشی برگزار شد اما امسال تلاش داریم، دو رشته شطرنج( سرعتی وتحلیلی) و همچنین روبیک را نیز به این المپیاد اضافه کنیم.

وی زمان برگزاری دومین المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک وزارت بهداشت را اواخر دی‌ماه عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم با تمهیدات لازم، فضا را برای مشارکت بیشتر دانشجویان علوم پزشکی در این مسابقات فراهم کنیم. بدون شک افزودن دو رشته ورزشی شطرنج و روبیک به این دوره از المپیاد، می‌تواند به افزایش هیجان و مشارکت دانشجویان کمک کند و امیدوارم امسال شمار دانشجویان شرکت کننده در المپیاد نسبت به سال گذشته بیشتر شود.

دکتر کوشکی یکی از اهداف برگزاری این نشست فنی و توجیهی را، تجزیه و تحلیل رشته‌های ورزشی المپیاد دوره گذشته در بخش دختران و پسران و همچنین بارش افکار و تبادل نظر بین مسئولان ستادی و همچنین کارشناسان فنی عنوان کرد و گفت: از کارشناسان و مسئولان فنی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک، درخواست دارم هر چه سریع‌تر ، قوانین و آیین‌نامه‌های جدید مربوط به برگزاری مربوط به این المپیاد را در اختیار ستاد قرار دهند تا بعد از تایید در اختیار دانشگاه‌ها قرار گیرد.

وی افزود: هرچه بتوان در مسیر تدوین آیین‌نامه‌ها و قوانین بازیها، دقت عمل بیشتری کنیم، به مراتب می‌توان به لحاظ فنی و داوری، موفق‌تر عمل کنیم. به هرحال ما تلاش داریم برای قضاوت و داوری این دوره از المپیاد، از داوران مجرب استفاده کنیم.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قبل از آغاز برگزاری المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک، کارگاه‌های آموزشی به صورت مجازی برای مسئولان تربیت بدنی و کارشناسان ورزش دانشگاه‌های علوم پزشکی تدارک دیده شده است، خاطرنشان کرد: از مهرماه تا دی‌ماه امسال کارگاه‌های آموزشی در رشته‌های دوچرخه سواری، دومینو، آمادگی جسمانی، فریزبی، طناب زنی، بازیهای فکری، طناب‌زنی، دارت و دفاع شخصی برگزار خواهد شد که یکی از اهداف برگزاری این کارگاه‌های آموزشی، افزایش دانش جامعه هدف است. ضمن اینکه بعد از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی، مدارک و نمراتی برای شرکت‌کنندگان در کارگاه‌ها، درنظر گرفته خواهد شد.

همچنین در ادامه این نشست، دکتر منتظری و شاه‌محمدی دو تن از کارشناسان اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت درخصوص قوانین و آیین‌نامه بازی‌ها و لزوم تدوین آنها و همچنین نقاط ضعف و قوت برگزاری این المپیاد در سال گذشته، به ایراد سخن پرداختند.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.