سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵

دکتر سپه‌وند:

رتبه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در دو سال اخیر، بالاتر از میانه کشوری است

26ed6128-b6b3-498e-b458-49c7787f213b.jpg

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دانشگاه ما در سطح بندی کلان، از نظر رتبه برنامه عملیاتی،  با اختلاف کمتر از یک نمره از دانشگاه های سرآمد، در قسمت دانشگاههای شایسته تقدیر قرار گرفته است و بیشترین نمره را نیز در بین دانشگاه های شایسته‌ی تقدیر کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار مفدا، دکتر سپه‌وند در نشست خبری با خبرگزاری‌های استان که در سالن شهید مطهری مجتمع کمالوند با حضور تعدادی از معاونین دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه ملاک اصلی رتبه بندی دانشگاه‌ها برنامه عملیاتی سالیانه وزارتی بوده که بیش از ده سال در حال انجام است، خاطر نشان کرد:  این رتبه‌بندی یک برنامه مدون با شاخص های استاندارد شده است، که معاونت ها ماهیانه گزارش کار خود را همراه با مستندات در سامانه پایش برنامه عملیاتی وارد مینماند و سپس این برنامه‌ها و مستندات آن توسط کارشناسان وزارتی مورد انطباق قرار می‌گیرند که در صورت تحقق کامل اهداف تعیین شده، به معاونت ها امتیاز تعلق می‌گیرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌ علوم پزشکی لرستان در این برنامه ها در سال ۱۳۹۹ امتیاز ۹۷.۴۹ درصد را کسب نموده است که در سطح بندی کلان دانشگاه ها (شامل :  دانشگاههای سرآمد، شایسته تقدیر، قابل قبول، لایق تذکر و غیر قابل قبول)، با کسب فقط یک نمره کمتر،  از جمع دانشگاههای سرآمد بازمانده و در سطح دانشگاه های  شایسته تقدیر قرار گرفته است. این در حالی است که دانشگاه در بین کل دانشگاه های شایسته تقدیر، بیشترین نمره را کسب کرده است.

دکتر سپه وند با بیان اینکه در حوزه معاونت فرهنگی و  دانشجویی، در سال ۱۳۹۷، امتیاز معاونت ۹۱/۵ درصد بوده، افزود: در سال ۹۸ به ۹۳/۲۷ و در سال ۹۹ به ۹۸/۵۱ درصد افزایش یافته است. بر همین اساس امتیاز معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در سال ۱۳۹۸ میزان ۶/۸ و در سال ۱۳۹۹ سه و نیم نمره از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

دکتر سپه وند افزود: کلیه داده های  مربوط به معاونت فرهنگی دانشجویی از طریق خود اظهاری در شاخص رعد مورد ارزیابی قرار گرفته اند، بدین صورت که هر دانشگاهی بدون نیاز به ارایه مستندات، داده هایی را وارد نموده و این داده ها برخلاف برنامه عملیاتی که کاملا مستندات مورد بررسی قرار میگیرند ، مطلقا مورد راستی آزمایی قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: گرچه رتبه معاونت فرهنگی دانشجویی طبق استعلام از مجریان این طرح تحقیقاتی ۱۲ بوده و به نسبتاً قابل قبول هست، اما همچنان ما به این جایگاه معترض هستیم چرا که نتیجه رتبه بندی رعد با نتیجه رتبه بندی معاونت فرهنگی دانشجویی در برنامه عملیاتی سالیانه در دو سال اخیر که گفته شد، کاملا تناقض داشته و همخوانی ندارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خاطر نشان کرد: چنانکه معاون اسبق آموزشی وزارت متبوع در فایل صوتی در گروه معاونین آموزشی ذکر نموده اند؛ این رتبه بندی فاز اول یک طرح تحقیقاتی بوده و فاز دوم و سوم آن هنوز اجرا نشده است، چه بسا که در فازهای بعدی رتبه دانشگاه علوم پزشکی لرستان کاملا متفاوت از این رتبه اعلام شده، باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن اشاره به این موضوع که رتبه‌ی بیستم جایگاه دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیست، بیان کرد: این رتبه‌بندی لزوما بیانگر جایگاه کلی دانشگاه نبوده چرا که امتیازات دانشگاه در بحث پایش عملیاتی، نمره۹۷/۴۹ درصد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال گذشته ۱۰۰۰ نفر دانشجوی جدیدالورود، غربالگری و در اردیبهشت ماه امسال ۴۵ نفر دانشجوی دوره دستیاری از نظر سلامت غربالگری شدند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه خوابگاه در حال ساخت دانشگاه در چه وضعیتی است، افزود: علی رغم پیگیری های متعددی که صورت گرفته، بانک عامل (رفاه) برای اعطای تسهیلات به دانشگاه برای تکمیل خوابگاه پسرانه کمالوند همکاری لازم را نکرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.