سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶

نشست مجازی مجمع دبیران کانون های قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد

مجمع

نشست مجازی «مجمع دبیران کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت» با حضور دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد عمران رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به صورت وبیناری برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا ، دکتر روح الله محمد علی نژاد عمران در این نشست پس از بیان نظرات اعضای مجمع، ابراز داشت: مطالب ارزشمندی از سوی اعضای مجمع دبیران کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت بیان شد که مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در خصوص جشنواره قرآن و عترت باید گفت فعالیت‌های قرآنی این مرکز به جشنواره قرآن و عترت منحصر نخواهد شد و به همین جهت فعال شدن دو اداره آموزش و پژوهش در کنار دو اداره تبلیغ و ترویج در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از اتفاقات مبارکی است که در این ایام رقم خورده است، بر همین اساس سیاست خود را در خصوص جشنوآره قران و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، بر آموزش محور شدن این جشنواره اعلام کرده‌ایم.

این مقام مسؤول با بیان این‌که عزیزان ناظر بر همه رشته‌های جشنواره قرآن و عترت حتما کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های چند جلسه‌ای آموزشی را برای مخاطبان خود تعریف کنند، ابراز داشت: می‌توان از ظرفیت دانشجویی و برگزیدگان جشنواره در این خصوص دعوت و استفاده کرد تا برای دیگر علاقمندان قرآنی فعالیت‌هایی در حوزه جذب و ارتقای سطح داشته باشد. بر همین اساس می‌توان از ظرفیت برگزیدگان در بخش معارفی نیز دعوت کرد تا نسبت به تدوین متون به ما کمک کنند.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در ادامه بر جوان‌گرایی تاکید کرد و گفت: جوان‌گرایی از تدوین آیین‌نامه تا تنظیم منابع جشنواره نیز در حال رقم خوردن است، بر این اساس وظیفه خود می‌دانیم برای برگزیدگان مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، دوره‌های آموزشی خوبی را رقم بزنیم.

وی با تاکید بر ارایه برنامه‌های آموزشی در حوزه نشریات و حوزه دانشجویان خارج از کشور، به فراخوان پژوهشی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اشاره و خاطرنشان کرد: در خصوص فرآخوانی که اخیرا برای حمایت از طرح‌های پژوهشی ارایه داده‌ایم ذکر این نکته مهم است که بدانیم این مرکز محمل و محل شکل‌گیری "دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش قرآن در نظام سلامت" بوده است و ما در کنار فعالیت‌های تبلیغی، تروجی و آموزشی باید فعالیت‌های پژوهشی را نیز دنبال کنیم و از ظرفیت اساتید و دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی بین رشته‌ای استفاده کنیم.

علی‌نژاد به دغدغه‌های مالی اعضای مجمع دبیران کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت اشاره و متذکر شد: از ابتدای حضور من در این مرکز، روزی نبوده است که پی‌گیر مسائل مالی نباشم اما مشکل که در ساختار اداری و مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با آن مواجه بوده و هستیم، بحث انضباط مالی است، با این وجود ما توانسته‌ایم معوقات دو مجمع قبل را ظرف یک سال گذشته پرداخت کنیم، اما همچنان بسیاری از طرح‌ها به سختی و با روند دشواری به مرحله پرداخت می‌رسد که ایرادی ساختاری است و انرژی بسیاری را از ما می‌سوزاند.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، تحلیل محتوای جشنواره‌های قرآن و عترت را از مطالبات این مرکز از اعضای مجمع کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت دانست و ابراز داشت:  تحلیل محتوا حق شما است و شما باید از ما در این خصوص محتوا خواسته و کم و کاستی‌ها را به نقد و بررسی بگذارید. بر این اساس آیین‌نامه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی را با همفکری و پیش نویسی که برای ۱۰ دانشگاه مشخص شده ارسال شد، بازنگری کرده و کمیته‌ای در این خصوص شکل گرفت و تمامی ایده‌ها و نظرات خوانده و تا جایی که امکان داشت این نظرات اعمال شد.

وی در پایان، بیان داشت: بخش ویژه جشنواره بر اساس مناسبات و اتفاقات خاص ایجاد می‌شود، البته برای همه فعالان قرآنی، قرآن و تمامی بخش‌های آن  ویژه است. در شرایط کرونایی برگزاری بخش‌هایی مانند بخش‌های گروهی محل سؤال است و باید بر اساس شرایطی که پیش خواهد آمد پیش رفت.

گفتنی است هادی ساوری دانشجوی کارشناسی پرستاری سالمندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان،   به عنوان عضو شورای مرکز مجمع قرآن و عترت نیز در این نشست حضور داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.