سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲

تخصیص نیافتن ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی از فارغ‌التحصیلان دوره لیسانس

تخصیص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی از فارغ‌التحصیلان دوره لیسانس

تخصیص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی از فارغ‌التحصیلان دوره لیسانس برای بررسی بیشتر از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شده و مصوب نشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: طرح ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی در مجموع دارای ۱۳ ماده است که ۶ ماده اصلی آن، تصویب شده است، این مصوبات قرار است از سال ۱۴۰۲ اجرایی شود و به طور قطعی در کنکورهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اعمال نخواهند شد.

همچنین درباره ماده مربوط به سهمیه‌ها نیز مقرر شد، سیاستگذاری سهمیه‌های کنکور ظرف ۶ ماه با تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تدوین شود. چون تعدادی از این سهمیه‌ها توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۴۰ درصد خواهد بود. همچنین مصوب شده است که کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی باشد.

بر اساس مصوبه دیگر، آزمون سنجش (کنکور) دو بار در سال برگزار خواهد شد تا فشار و اضطراب از روی دانش آموزان برداشته شود. بر اساس مصوبه بعدی، مقرر شد نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می‌کنند تا دو سال اعتبار داشته باشد و دانش آموزان بتوانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.
 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.