یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲

افتتاح رسمی پایگاه واکسیناسیون کرونا در محل انجمن اسلامی پزشکان ایران با حضور سرپرست دانشگاه

با حضور دکتر حسین قناعتی، سرپرست دانشگاه پایگاه واکسیناسیون کرونا در محل انجمن اسلامی پزشکان ایران با ظرفیت واکسینه کردن 400 نفر در روز افتتاح شد.

دکتر حسین قناعتی

با حضور دکتر حسین قناعتی، سرپرست دانشگاه پایگاه واکسیناسیون کرونا در محل انجمن اسلامی پزشکان ایران با ظرفیت واکسینه کردن 400 نفر در روز افتتاح شد.

به گزارش مفدا تهران، دکتر سید علی ریاض، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران در حاشیه راه‌اندازی این پایگاه گفت: ما به‌عنوان وظیفه‌ای که به‌عنوان عضو جامعه پزشکی و نیز شهروندی داریم وظیفه ملی و صنفی خود دانستیم که حداقل یک پایگاه واکسیناسیون را با حضور دوستان شورای مرکزی به‌ویژه جناب آقای دکتر قناعتی سرپرست دانشگاه و دکتر دهقان و همسرشان که رئیس گروه جهادی هستند راه‌اندازی کنیم.
وی افزود: هر سال گروه پزشکی ما در اربعین بین نجف و کربلا پایگاه دایر می‌کرد و خدمات بهداشتی درمانی را به زائران ارائه می‌کرد اما امسال توفیق نشد که مشرف شویم اما در ازای آن اگر خدا قبول کند این پایگاه را ایجاد کردیم.
صالحی، مسئول گروه جهادی حضرت زینب کبری (س) هم گفت: این پایگاه به همت انجمن اسلامی پزشکان، خیرین و دانشگاه علوم پزشکی تهران و حمایت دکتر قناعتی راه‌اندازی شده است و از روز شنبه 3 مهر به‌صورت رسمی از ساعت 8 صبح تا 6 عصر برای عموم مردم واکسیناسیون را انجام می‌دهد که تا پایان مهر این کار ادامه دارد و در صورت نیاز این پایگاه در آبان ماه هم فعال خواهد بود.
دکتر زهرا دهقان، عضو هیئت‌علمی دانشکده پرستاری و مامایی هم با بیان اینکه این پایگاه ظرفیت واکسینه کردن 400 نفر را در روز دارد گفت: با توجه به صدور مجوز واکسن زدن گروه‌های سنی پایین‌تر، پیش‌بینی می‌شود روزانه تا یک هزار نفر نیز در این پایگاه واکسینه شوند.
وی افزود: دو ایستگاه در این پایگاه برای خانم‌ها و آقایان به‌صورت جداگانه راه‌اندازی شده که در هر تیم دو نفر فعال هستند.
دکتر دهقان در پایان از حمایت دکتر قناعتی سرپرست دانشگاه قدردانی کرد.
توضیح اینکه این پایگاه در خیابان وصال کوچه فرهنگی واقع شده است.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.