یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳

طبق اطلاعیه سازمان سنجش:

۸ مهر زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1400

کارنامه سبز کنکور1400

کارنامه سبز پنجشنبه ۸ مهر1400 منتشر خواهد شد. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده‌اند، صادر می شود.

کارنامه سبز پنجشنبه ۸ مهر1400 منتشر خواهد شد.

یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده‌اند، صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند. کاربرد کارنامه سبز در این موقعیت چیست؟ داوطلبان با استفاده از کارنامه سبز می توانند رشته ی خود را تغییر بدهند. اما چگونه این امر ممکن خواهد بود؟ برای یافتن پاسخ سوال خود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

امکان دریافت کارنامه سبز کنکور برای داوطلبان و افراد متقاضی فراهم شد. هر یک از داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری می توانند برای مشاهده کارنامه سبز کنکور خود اقدامات لازم را انجام دهند. البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت و مشاهده کارنامه سبز کنکور برای هر یک از داوطلبان و افراد متقاضی الزامی است. از طرف دیگر، آشنایی با زمان دریافت کارنامه سبز کنکور نیز برای هر یک از کنکوری های عزیز مهم است.
البته هیچ تضمینی وجود ندارد با وجود کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه شما بتوانید در یکی از انتخاب های پایینی خود که قبول می شوید شروع به تحصیل نمایید. زیرا سازمان سنجش پس از انتشار کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه هیچ مسئولتی در مورد انتقالی یا جابجایی به اولویت ها و انتخاب های پایین تر قبول نمی کند و تنها دانشگاه مبدا و مقصد هستند که باید با این انتقالی موافقت کنند.