شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱

مشارکت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زابل در طرح مجاهدان واکسیسناسیون جهت همکاری با مراکز واکسیناسیون شهرستان زابل

زابل

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه: مهم تر از خدمت به مردم، موضوع اعتماد به بدنه دانشجوبی و بکارگیری این ظرفیت نیروی جوان و تازه نفس برای ارتقای مشارکت دانشجویان است.

به گزارش مفدا زابل، هما جمشید دبیر کانون هلال احمر دانشگاه در خصوص همکاری‌در پویش سراسری مجاهدان واکسیناسیون گفت: با اجرای طرح واکسیناسیون سراسری بیماری کرونا و با هدف سرعت بخشی  و توسعه پوشش واکسن در اقشار مختلف شهرستان زابل، فراخوانی مبنی بر دعوت از دانشجویان گروه های علوم پزشکی کشور جهت مشارکت این دانشجویان در امر واکسیناسیون همگانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همکاری اعضای کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل در پویش مجاهدان واکسیناسیون و واکسیناسیون سراسری افراد بالا ۱۷ سال از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ به مدت یک ماه در مراکز و پایگاه های تزریق واکسن در سرتاسر شهرستان زابل در حال اجرا میباشد .

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه افزود: طبق هماهنگی انجام‌شده با مسئولان بهداشتی دانشگاه و با توجه به تداوم فرایند واکسیناسیون و نیاز فوری مراکز تزریق واکسن به نیروهای بیشتر جهت تسریع واکسیناسیون واجدین شرایط واکسیناسیون و پویش سراسری مجاهدان واکسیناسیون در قالب کانون هلال احمر دانشگاه به این مراکز اعزام شدند.

وی افزود: دانشجویان داوطلب بصورت شیفتی و در نوبت های صبح و عصر  در بخش های مختلف تزریق ، ثبت اطلاعات و نوشتن کارت های واکسن و مشغول به کار هستند .

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان که از طرف کانون هلال احمر دانشگاه به این پویش پیوستند ۲۰ نفر از طرف دانشگاه علوم پزشکی زابل معرفی و در این کار جهادی و داوطلبانه حضور دارند و در پایگاه ها و مراکز تجمیعی اعلام شده اعم از مجتمع رفاهی خانه معلم ، پایگاه امام حسن مجتبی(ع)، پایگاه امام رضا(ع)، دبستان فرهنگیان ، پایگاه شهرک پالیز و ... در ساعات ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۴ تا ۸ شب به تسریع طرح واکسیناسیون کمک میکنند.

جمشید در ادامه گفت: گروههای جهادی و دانشجویان علاقمند دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز برحسب وظیفه و نیاز  مبرم پایگاه های تزریق واکسن در سطح شهرستان به نیروی تازه نفس و جهادی از این طرح استقبال خوبی بعمل آورده و در روز های  اولیه پس از انتشار این فراخوان در قالب جهادگران کانون هلال احمر دانشگاه به یاری کادر درمان شتافتند.

وی افزود: در حال حاضر تنها راهکار موثر در کنترل اپیدمی ویروس کرونا و کاهش موارد بستری و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس گسترش پوشش واکسیناسیون و تسریع این امر می باشد.

دبیر کانون هلال احمر افزود: با توجه به فعالیت های جهادی کانون هلال احمر خصوصاً بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و همکاری با کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به نقش هلال احمر اشاره کرد و گفت: هلال احمر نقش ارزنده ای در بحران ها به عهده دارد و با سابقه خوبی که در بحث واکسیناسیون به عهده داشته ، بنابراین در این زمینه کمک مناسبی به حوزه بهداشت و درمان پزشکی خواهند کرد.

وی در ادامه در خصوص برنامه های این طرح گفت: مهم تر از خدمت به مردم، موضوع اعتماد به بدنه دانشجوبی و بکارگیری این ظرفیت نیروی جوان و تازه نفس برای ارتقای مشارکت دانشجویان است.

وی در پایان افزود: از کلیه علاقمندان بویژه دانشجویان دعوت میکنم ضمن مشارکت در این پویش، یاریگر کادر بهداشت و درمان و مدافعان سلامت در امر واکسیناسیون و مراقبت و یاری در مراکز درمانی باشند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.