شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰

برگزاری آزمون مرحله دوم انفرادی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور

مفدا تبریز

آزمون مرحله دوم انفرادی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در دو شیفت صبح و عصر از ساعت ۹ با شرکت ۸۷ دانشجوی منطقه ۲ آمایشی و دیگر دانشگاه ها به صورت الکترونیکی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی در مرکز آزمون تلاش آغاز شد و تا ساعت ۱۸/۳۰ ادامه داشت. 

به گزارش مفدا تبریز، آزمون مرحله دوم انفرادی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در منطقه آمایشی ۲ همزمان با سایر کلان مناطق ده گانه آمایشی کشور، روز پنج شنبه، اول مهر ماه ۱۴۰۰، برگزار شد. 

بر اساس این گزارش، این آزمون در دو شیفت صبح و عصر از ساعت ۹ با شرکت ۸۷ دانشجوی منطقه ۲ آمایشی و دیگر دانشگاه ها به صورت الکترونیکی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی در مرکز آزمون تلاش آغاز شد و تا ساعت ۱۸/۳۰ ادامه داشت. 

آزمون المپیاد شامل 6 حیطه: «استدلال بالینی»، «تفکر علمی در علوم پایه»، «مدیریت نظام سلامت»، «مطالعات میان رشته ای علوم انسانی و سلامت»، «کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم» «آموزش پزشکی» بود. 

گفتنی است آزمون غربالگری مرحله اول انفرادی سیزدهمین المپیاد علمی در سیزدهم خرداد ماه سال جاری با شرکت ۲۴۷ نفر از دانشجویان  دانشگاه های کلان منطقه۲ و همزمان با سایر دانشگاه های کشور در حوزه تبریز برگزار شده بود.

فرآیند برگزاری این  المپیاد علمی در دانشگاه  از آذرماه  سال ۱۳۹۹ با ثبت نام حدود ۵۰۰ نفر از دانشجویان داوطلب و علاقه مند  آغاز شد و این دانشجویان پس از شرکت در صدها ساعت کارگاه های توانمندسازی در آزمون غربالگری درون دانشگاهی شرکت کردند و ۶۰ نفر از آنها به مرحله اول کشوری که در خردادماه برگزار گردید، راه یافتند که از این تعداد ۳۴ نفر با تداوم کلاس های توانمندسازی در آزمون مرحله دوم انفرادی و گروهی به رقابت پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.