شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵

به همت مرکز قرآن و عترت؛

برگزاری تفسیر سوره مبارکه "فجر"

مفدا

به همت مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تفسیر سوره فجر در راستای آشنایی با مفاهیم ارزشمند قرآن برگزار شد.

به گزارش مفدا کرمانشاه، به همت مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز شنبه مورخ ۳ مهرماه ۱۴۰۰ تفسیر سوره مبارکه "فجر" به صورت مجازی و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علی سوری، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین علی سوری، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به بیان تفسیر و نکات ارزشمند موجود در آیات این سوره مبارکه پرداخت.

وی بیان داشت: اگر چیزی را به دست می‌آوریم نباید به خود مغرور شویم و همچنین اگر متقابلا چیزی را از دست دادیم نباید ناامید شویم زیرا گاهی اوقات انسان با نعمت و گاهی با تنگ دستی مورد آزمایش قرار می‌گیرد و به سه عاملی که خدا به وسیله آن انسان را مورد ابتلا و امتحان قرار می‌دهد اشاره کرد که عبارت‌اند از: یتیمان، توجه به فقرا و ارث و میراث.

در ادامه به سرنوشت مومنان و کافران، درس گرفتن از گذشتگان جهت سامان دادن زندگی پیش رو اشاره داشت و همانطور که بهشت را به افراد مومن نزدیک می‌کنند جهنم را نیز به کافران نیز نزدیک می‌کنند از این رو باید مراقب اعمال خود باشیم قبل از اینکه همه چیز را به چشم خود ببینیم.

در پایان به توضیح نفس مطمئنه پرداخت و این عبارت مصداق کسانی است که اگر نعمت به آنان برسد شکرگزارند و اگر فقر، تنگ دستی و بلا نیز گریبان گیر آنان شود بازهم شکرگزار پرودگار خود می‌باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.