شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰

راه‌اندازی مقطع ارشد رشته "ژورنالیسم پزشکی"

ژورنالیسم پزشکی

راه اندازی رشته ژورنالیسم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی ایران تصویب شد.

به گزارش مفدا، دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد؛ رشته ژورنالیسم پزشکی شاخه‌ای از علوم میان رشته‌ای و تلفیقی از علم وفناوری وهنراست که باتدوین و انتشار مستندات تحقیقاتی و گزارش‌های علمی مرتبط با تحقیقات پزشکی به ارتقای سطح سلامت جامعه وگسترش مرزهای دانش درحیطه‌های علوم پزشکی کمک خواهدکرد.

درسال‌های اخیر، همگام باتوسعه دانش در زمینه‌های علوم پزشکی و روزنامه‌نگاری وفناوری‌های مرتبط با نشر و فناوری اطلاعات شیوه انتشار نتایج تحقیقات علمی وپژوهشی گسترش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

دانش آموختگان این رشته با رعایت حقوق مالکیت معنوی، تاکید بر اصول نگارش واخلاق نویسندگی به طراحی، تهیه، تنظیم، نگارش ومدیریت مبتنی برشواهد متون علمی، ویرایش متون و مقالات علمی، تهیه گزارش‌های علمی - اجتماعی با رعایت نکات روانشناختی به انتقال و گسترش دانش واطلاعات درحوزه سلامت می پردازد.

به گزارش ایسنا، بر این اساس، در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌­های علوم پزشکی، با راه ­اندازی رشته "ژورنالیسم پزشکی" در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با ظرفیت پذیرش دو دانشجو برای یک دوره از سال تحصیلی ۱۴۰۰ در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران موافقت شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.