پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳

برای دومین بار؛

راه یابی نقاشی مونا مزرعی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به نمایشگاه پاراآرت ژاپن 2021

مونا مزرعی اهواز

راه‌یابی ۵ نقاشی افراد دارای معلولیت ایران به نمایشگاه پاراآرت ژاپن ۲۰۲۱

به گزارش مفدا اهواز؛ به نقل از روابط عمومی مجتمع رعد؛ پنج نقاشی از هنرمندان نقاش کشورمان، مرجان محمدی، شاهرخ احمدی، مونا عبدالحسین مزرعی، حمید شفاعتی گوجه و زهرا پسندی از شهرهای تهران، اهواز، مشهد و کاشان به بخش نهایی نمایشگاه پاراآرت ژاپن راه‌ یافت. این آثار از مهرماه سال جاری به مدت ۲ ماه در شهر توکیو به نمایش درخواهند آمد.

بر پایه این گزارش؛ مرجان محمدی کارشناس ارشد پژوهش هنر از دبیران موفق آموزش‌وپرورش است؛ وی تجربه حضور در نمایشگاه‌های متعدد داخلی و بین‌المللی را در پرونده فعالیت هنری خود دارد. همچنین شاهرخ احمدی از هنرجویان باسابقه واحد آموزش مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد بوده و در سال ۲۰۱۹ نیز یک اثر از ایشان در پاراآرات به نمایش درآمده است. مونا عبدالحسین مزرعی از شهر اهواز دیگر هنرمندی است که در این رقابت‌ها شرکت کرده است. وی کارشناس ارشد مشاوره خانواده بوده و در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اشتغال دارد. مزرعی نیز سابقه چشمگیری در فعالیت‌های هنری با سبک خاص خود دارد. حمید شفاعتی گوجه هنرمند موفقی است که برای اولین دوره در این رقابت‌ها شرکت کرده و از کارآموزان هنری مجتمع آموزشی توان‌یابان رعد مشهد است. از دیگر هنرمندان برگزیده این دوره زهرا پسندی دانشجوی سال آخر رشته ارتباط تصویری از شهر کاشان است که در نخستین حضور خود در این رقابت‌ها به‌عنوان یکی از پنج هنرمند برتر برگزیده شده است.
نمایشگاه «خط ـ نقاشی» توسط مدرسه عالی هنر پاراآرت با حمایت موسسه خیریه نیپون کیوکای راه‌اندازی شده است. این مدرسه در سال ۱۹۸۶ به‌عنوان نمونه یک مدرسه هنری به‌منظور گسترش و ارتقا هنر افراد دارای معلولیت در توکیو افتتاح شده است.

این نمایشگاه با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد کشورهای مختلف، به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت باهدف تقویت خودباوری و اعتمادبه‌نفس، بالا بردن آگاهی‌ها و درک عمومی از مسائل توان‌یابان و ترویج مبادلات هنری افراد دارای معلولیت در عرصه‌های بین‌المللی با شعار «هنر فراسوی محدودیت‌ها و معلولیت‌ها» در شهر توکیو برگزار خواهد شد.

شایان‌ذکر است؛ مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد از سال ۲۰۱۳ به‌عنوان نماینده پاراآرت در ۴ دوره با دبیرخانه مرکزی پاراآرت در توکیو همکاری داشته و با جمع‌آوری، داوری و ارسال آثار منتخب به این نمایشگاه زمینه نمایش آثار هنرمندان توان‌یاب ایرانی را در عرصه‌های هنری بین‌المللی فراهم کرده است.

منبع خبرگذاری خبر آنلاین

۴۷۲۳۷

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.