پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹

آن زمان که دانشگاه در مسیر رشد و خردورزی گام برمی‌دارد‏ «کارخانه انسان‌ساز» می‌شود

جلسه شورای کمیته انضباطی با دکتر لاری

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، گفت: هرساله تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی که رستاخیز اندیشه و خرد است‏، توجه همه ما را بر این امر معطوف می‌دارد که رشد و سعادت یک ملت از ره‌گذر آگاهی میسر می‌شود و در دانشگاه است که امثال شهیدان گرانقدری همچون مصطفی چمران‏، حسین علم‌الهدی‏، محمود شهبازی و مهدی زین‌الدین تربیت می‌شوند و آن زمان که دانشگاه در مسیر رشد و خردورزی گام برمی‌دارد‏، به تعبیر زیبای معمار کبیر انقلاب اسلامی «کارخانه انسان‌ساز» می‌شود.

به گزارش مفدا، مشروح پیام دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به شرح ذیل است:

بِسمِ الله اَلرَّحمنِ اَلرَّحیم

«یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ»

خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده‌اند بالا می‌برد و بر کسانی که بهره‌ای از علم دارند، درجات بزرگی می‌بخشد.

دفاع مقدس تبلور ایستادگی شیرمردان و دلیر زنانی است که در مقابل اهریمن متجاوز ایستادند و عاشقانه تمام هستی خود را فدای حفظ اسلام‏، استقلال و عزت یک امت کردند.

هفته دفاع مقدس یادآور سال‌هایی‌ است که شریف‌ترین مردمان تاریخ بشریت به ظواهر دنیوی پشت کردند و فرهنگ ایثار و ازخود گذشتگی را برای آیندگان به میراث گذاشتند. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‌ها و ایثارگری‌های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان‌ها و مسائل دیگر را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

هرساله تقارن این هفته با آغاز سال تحصیلی که رستاخیز اندیشه و خرد است‏، توجه همه ما را بر این امر معطوف می‌دارد که رشد و سعادت یک ملت از ره‌گذر آگاهی میسر می‌شود و در دانشگاه است که امثال شهیدان گرانقدری همچون مصطفی چمران‏، حسین علم‌الهدی‏، محمود شهبازی و مهدی زین‌الدین تربیت می‌شوند و آن زمان که دانشگاه در مسیر رشد و خردورزی گام برمی‌دارد‏، به تعبیر زیبای معمار کبیر انقلاب اسلامی «کارخانه انسان‌ساز» می‌شود.

دیر زمانی است که به خاطر شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور، درب‌های چشمه‌های جوشان دانش بر روی رهروان طریق معرفت بسته است و مهرماه بدون حضور نوگلان طالب دانش، چهره‌ای پژمرده به خود گرفته است.

دانشجویان عزیز!

قریب ۲۰ ماه است که از خانه دوم خود به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش برای مقابله با ویروس کرونا دور هستید و بیشتر به صورت مجازی با اساتید و دیگر دانشجویان در ارتباط هستید. چه با ما کرد این ویروس منحوس و چه پیوندها که نگسست این سبب‌ساز تنهایی!

حال که به مدد حق‌تعالی و با تلاش‌های دولت‌مردان و پرسنل خدوم و فداکار بهداشتی و درمانی کشور بخش زیادی از دانشجویان به‌حمدالله واکسینه شده‌اند و اهریمن شوم کرونا به عقب رانده شده است، امکان حضور دوباره شما در دانشگاه‌ها در حال فراهم شدن است.

دانشجویان ارجمند!

 در ماه‌های گذشته دانشجویان فداکار اینترن، دستیار و بهداشتی در کنار پرسنل جهادگر در مراکز درمانی و تحقیقاتی کشور حضوری شبانه‌روزی داشته و با جانفشانی‌های رشک‌برانگیز در حال تلاشند تا آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹ در کشور کمتر شده و مردم عزیزمان هرچه زودتر از زیر بار فشار این ویروس منحوس رهایی یابند.

اینجانب به عنوان یکی از اعضای خانواده علوم پزشکی کشور، ضمن ارج نهادن به همه تلاش‌ها و مصائب مدافعان سلامت کشور، هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و بر روح بلند همه شهدای گرانقدر سرزمینمان از «دفاع مقدس» تا «دفاع از حریم سلامت» درود فرستاده و امیدوارم دانشجویان عزیزمان هر چه زودتر در «سنگر علم و معرفت» حضور یافته و زمینه‌ساز فرهنگ مقدسّی باشند که طریق اتّصال به ملکوت را هموار می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.